Звіт директора ліцею за 2023-2024 н. р.
20/06/2024Вітаю, колеги!
Закінчився такий непростий для нас усіх навчальний рік. Традиційно підбиваємо підсумки роботи директора та колективу впродовж 2023-2024 н. р.
Підсумки вивчення педагогічної діяльності, в тому числі управлінських процесів.
Забезпечення якості освіти в Судилківському ліцеї ґрунтується на основних нормативно-правових та внутрішніх документах, які регулюють освітню діяльність.
У 2023-2024 н. р. у змішаному форматі та у дві зміни навчались:
- здобувачів освіти 726, класів – 33 (середня наповнюваність класів – 22 дитини), з них 4 класи (32 учні) закінчили 2023-2024 н. р. у філії ліцею, яка працювала в приміщенні ліцею в зв’язку з відсутністю у них укриття. На фоні збільшення кількості здобувачів освіти простежується і збільшення середньої наповнюваності класів. У вечірній школи при ШВК № 98 здобували освіту 40 здобувачів у трьох класах.
- функціонували 6 інклюзивних класів, у яких навчалися 8 дітей із особливими освітніми потребами. Освітній процес у класах з інклюзивним навчанням здійснювався за Типовими навчальними планами, програмами, підручниками та посібниками, рекомендованими МОН України для загальноосвітніх навчальних закладів.
- організовано індивідуальне навчання для 3-ох дітей з особливими освітніми потребами;
- 4 учні здобували освіту за екстернатною формою навчання.
Упродовж року в зв’язку з військовою агресією в закладі навчались 19 внутрішньо переміщених осіб. 15 здобувачів освіти навчались з використання дистанційних технологій з країн Європи.
24 школярі (3%) дітей мікрорайону доїжджають на навчання у Шепетівку, не навчається 1 учень (0,1%), який має відповідний висновок ЛКК; 1 дитина (0,1%) навчається у спеціальному закладі для дітей, які мають вади розумового розвитку.
Згідно наказу МОН України «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» станом на 31 травня 2024 року прийнято 45 заяв від батьків про зарахування дітей до 1-их класів. Планується функціонування двох 10 класів (не менше 50 здобувачів освіти).
Упродовж 2023-2024 н. р. учні здобували профільну освіту та допрофільну підготовку:
11-А клас – історичний профіль;
11-Б клас – математичний профіль;
10-А клас – математичний профіль;
10-Б клас – профіль української філології;
9-А клас – поглиблене вивчення математики;;
9-Б клас – поглиблене вивчення історії;
8-Б клас – поглиблене вивчення української мови.
У зв’язку зі щільним графіком навчання та обмеженою місткістю укриття варіативна складова навчального плану не використовувалась взагалі.
Предметний рейтинг ЗНО здобувачів освіти Судилківського ліцею відстежуємо з 2013 року. У 2024 р. усі випускники України складали ЗНО у формі Національного мультипредметного тесту.
Так, складати мультипредметний тест виявили бажання 87% здобувачів освіти.
Позитивним є те, що усі учні успішно пройшли тестування. Свідченням цього є те, що 97% випускників стали студентами: 72% з них навчається в ЗВО, при цьому, двоє з них – у країнах Європи. 25% випускників здобувають навчання у професійних ліцеях та фахових коледжах.
В 2023-2024 н. р. у закладі проводилося самооцінювання за напрямом «Педагогічна діяльність». До вашої уваги результати роботи педагогів.
Освітнє середовище, джерела фінансування Судилківського ліцею.
Наша школа здійснює освітню діяльність в одній двоповерховій будівлі, маючи в своєму арсеналі 37 навчальних кабінетів, 2 спортзали, 3 майстерні, актову залу, медіатеку, ресурсну кімнату, кабінет ЛФК, 2 спортмайданчики, футбольне поле зі штучним покриттям, тренажерний майданчик.
В ліцеї дотримуються вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України 25.09.2020 р. № 2205.
Повітряно-тепловий режим навчальних приміщень відповідає санітарним вимогам. Усі навчальні приміщення закладу освіти мають природне освітлення, проте рівень штучного освітлення в окремих навчальних кабінетах є недостатнім. Для захисту від прямих променів сонця вікна більшості навчальних кабінетів облаштовані поворотними жалюзі та ролетами.
У зв’язку з відсутністю укриття очною формою навчання були охоплені лише учні 1-4 класів впродовж травня-червня.
Під час перерв проводиться провітрювання навчальних кабінетів та вологе прибирання коридорів. Спостереження показало, що здобувачі освіти дотримуються питного режиму шляхом використання індивідуальних ємностей з водою, якими їх забезпечують батьки, хоча у шкільній їдальні теж організовано доступ до питної води.
Харчування здобувачів освіти забезпечується роботою штатних кухарів з відповідною освітою та кваліфікацією.
Гарячим харчуванням охоплено 73% (501 дитина) учнів, з них – безкоштовно 176 дітей пільгових категорій (26 %). При цьому у квітні травні харчування учнів 1-4 класів здійснювалось за рахунок ВПП ООН. Завдяки цій же ж програмі 200 початківців нашої школи мали можливість оздоровитися впродовж 2-х тижнів у червні 2024 р.
Адміністрацією ліцею забезпечується постійна координація процесу організації харчування, систематичний контроль за харчовими нормами і якістю продукції, яка надходить до харчоблоку, проводиться контроль щодо організації безоплатного харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», дітей учасників бойових дій.
У закладі наявний банк даних на дітей, які потребують дієтичного харчування, який систематично поновлюється. Забезпечення харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами здійснюється відповідно до Додатку 11 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (п. 11 р. IV).
Для приготування їжі використовується нове сучасне обладнання різноманітного функціонального спрямування, встановлене в ході реалізації спільного проєкту Судилківської сільської ради та Мінрегіонбуду, розпочатого у 2017 році (проєкт реалізовано відповідно до державних будівельних норм України ДБНВ.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Мінрегіонбуду від 30.11.2018 р. № 32).
Окрім того, їдальня оформлена і облаштована сучасними меблями у теплій кольоровій гамі, що є важливим елементом адекватного сприйняття вигляду їжі.
Харчування в ліцеї організовано таким чином, що на кілька тижнів складаються сезонні меню. Страви готуються за технологічними картками, які відповідають оновленим вимогам і нормам харчування. Меню шкільної їдальні зазнало змін, зараз у нього включено топові страви зі збірника рецептів Євгена Клопотенка, кулінарного експерта, автора і керівника проекту CultFood, команда якого упродовж трьох років займалась розробкою шкільного харчування. Необхідно зазначити, що це допомогло вирішити проблему безграмотно скомбінованої та одноманітної їжі в харчуванні.
У їдальні освітнього закладу дотримуються всі санітарно-епідеміологічні вимоги до організації харчування дітей, про це свідчить той факт, що за час роботи в ліцеї не було зафіксовано жодного випадку захворювання кишковою інфекцією з вини їдальні.
Кожен учитель має робоче місце. У коридорах облаштовані місця для відпочинку учнів.
Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться вчасно. У кабінетах підвищеного ризику оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять.
Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при керівнику. Адміністрація ліцею пройшла навчання і перевірку знань з питань охорони праці, про що видано відповідні посвідчення.
У закладі розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку з учасниками освітнього процесу. Впродовж підзвітного періоду в школі не зафіксовано жодного випадку травматизму як невиробничого так і виробничого.
У закладі наявна мережа Інтернет з вільним доступом.
На вебсайті закладу освіти розміщено підбірку тематичної інформації, яка періодично поновлюється, проте лише окремі батьки вказали, що отримують інформацію про діяльність освітнього закладу через вебсайт.
У ліцеї налагоджено систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу. Усі опитані педагогічні працівники вказали, що у закладі застосовуються заходи, що допомагають їм адаптуватись до змін умов праці: проводяться консультації, організовано педагогічне наставництво. 3 учнями першого класу проводяться адаптаційні заняття, індивідуальні бесіди, здійснюється консультування батьків.
Фактів, пов’язаних з булінгом, погіршенням психологічного та фізичного стану здобувачів освіти під час освітнього процесу, не встановлено.
Проте, зафіксовано 1 звернення батьків учня 7 класу до правоохоронних органів щодо неправомірної поведінки його однокласників. Конфлікт було вирішено на місці з батьками та учнями класу.
За період з 01.09.2023 р. по 31.05.2024 р. в Судилківському ліцеї соціально-психологічною службою в учнівському середовищі були проведені різноманітні профілактичні заходи щодо протидії та профілактики булінгу.
Однією з найактуальніших соціальних проблем сучасності стало поширення агресії та насильства у суспільстві, особливо серед дітей. Прикро те, що конфлікти виникають найчастіше через дрібниці, через невміння спілкуватися, небажання зважати на потреби інших людей, надмірну агресивність.
З цією метою у Судилківському ліцеї протягом 2023-2024 н. р. працювала Шкільна служба порозуміння, до якої увійшли 10 учнів ліцею. Учні-медіатори на засіданнях Шкільної служби порозуміння знайомились з прийомами медіації та вчились розв’язувати конфлікти мирним шляхом.
Протягом навчального року до медіаторів ШСП було чотири звернення учнів про допомогу вирішити конфлікт. Оскільки основним принципом медіації є добровільність, не всі сторони конфлікту готові вирішувати конфліктну ситуацію. Позитивний результат медіації досягається тоді, коли всі учасники конфлікту налаштовані на позитивне сприйняття ситуації та серйозний підхід до її вирішення.
Фінансування закладу в 2023-2024 н. р. здійснювалося за рахунок бюджетних коштів. Варто зазначити, що з 1 січня 2024 р. заклад став фінансово автономним.
80% всіх витрат складають витрати на заробітну плату працівникам та витрати, пов’язані із утриманням приміщення (це послуги пов’язані з тепло-, водо- та енергопостачанням, вивозом побутових відходів, обслуговування мережі Інтернету). Основними статтями витрат стали:
Ремонт автобусів – 46386 грн.
Дидактичні матеріали – 39911 грн.
Мультимедійне оснащення – 200000 грн.
Ремонт укриття – 9699 грн.
Господарські товари – 15000 грн.
Послуги лабораторій санітарних досліджень – 16208 грн.
Послуги з обробки даних – 14347 грн.
Послуги з водовідведення – 3100 грн.
Обладнання та ремонт котлів у філії – 80000 грн.
Поточний ремонт – 40000 грн.
Придбання генератора у філію – 50000 грн.
Придбання морозильної камери – 20000 грн.
Планується придбання модульного мобільного укриття у філію на 650000 грн.
Педагогічна діяльність
Освітній процес у закладі забезпечують 59 педагогів. З них 57 мають повну вищу освіту, 2 – базову вищу освіту (бакалавр). Вищу категорію мають 30 вчителів, першу категорію – 11, другу – 10 та категорію «спеціаліст» мають двоє вчителів. 14 педагогів удостоєні педагогічного звання «учитель-методист» та 4 – «старший учитель». 6 асистентів вчителя мають відповідний тарифний розряд.
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою у ліцеї була створена методична рада.
Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися питання згідно планування методичної ради. Особливо ефективно та результативно розглядалися питання подальшого впровадження Концепції НУШ у 5-их класах, здійснено глибокий аналіз нових освітніх модельних програм, підручників, опрацьовано Методичні рекомендації МОН молоді та спорту України; проаналізовано результативність участі учнів у конкурсах різного рівнів та напрямку; особливості навчання учнів з використанням технологій дистанційного навчання; особливості навчання дітей з ООП; формування ключових компетентностей учнів, здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів тощо .
Методичний кабінет забезпечував науково-методичне інформування педагогів під час проведення різноманітних загальношкільних методичних заходів, які були спрямовані на реалізацію Концепції НУШ, впровадження нового Державного стандарту освіти, удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку тощо.
Дієвим органом у структурі методичної роботи є педагогічні ради, на які виносилися питання аналітично-звітного характеру відповідно до планування. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, асистентів вчителів, вихователя ГПД, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості освітнього процесу.
На базі методичного кабінету проходили засідання 7 предметно-методичних комісій вчителів-предметників, творчої групи класних керівників, лабораторії невирішених проблем, школи молодого та малодосвідченого вчителя, школи ППД, школи педмайстерності, становлення вчителя, школи ініціативності та підприємливості вчителя в умовах допрофільної та профільної підготовки, планування яких, за результатами аналізу, було досить багатоступеневим, наскрізним і послідовним. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність ПМК, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, узагальнення досвіду в професійне портфоліо вчителя-предметника тощо.
Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.
Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів. Курсова перепідготовка здійснювалась відповідно до Постанови № 800, згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників та перспективного плану (рішення педагогічної ради протокол № 11 від 30.08.2023 р.). В період з 01 вересня 2023 р. по 31 травня 2024 р. курси підвищення кваліфікації при ХОІППО за дистанційною формою пройшли 13 педагогів. Крім того, усі педагоги закладу освіти пройшли відповідні курси на освітніх платформах: ТОВ «Всеосвіта», студія онлайн-освіти EdEra, PROMETHEUS, ГС «Освіторія» та отримали необхідну кількість ЄКТС.
Атестація педагогів ліцею здійснювалась у 2023-2024 н. р. відповідно графіка. У звітному році було проатестовано 13 педагогічних працівників (наказ по ліцею № 49-од від 29.03.2024 р. «Про результати атестації педагогічних працівників у 2023-2024 н. р.»). У ході атестації було проведено вивчення досвіду роботи вчителів шляхом відвідування та аналізу уроків, співбесід, анкетування учнів, батьків, колег. Вчителі провели цикл відкритих уроків, на яких продемонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами .
Особлива увага приділялась вивченню й поширенню передового педагогічного досвіду. Впродовж року узагальнено й запропоновано для подальшого поширення досвід учителя української мови та літератури Ковальчук С. В. (протокол педради № 11 від 27.12.2023 р.).
Загалом, методична робота закладу освіти сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцеї дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки, шукають нові та ефективні методи та технології для формування компетенцій, необхідних сучасному підростаючому поколінню – компетенцій XXI ст., зокрема STEM-освіта.
В межах реалізації договору про співпрацю з Рівненським ДГУ з теми «Теоретико-методологічні засади професійної підготовки майбутніх педагогів до роботи в інклюзивному середовищі в системі освіти України» в закладі завершилися експериментально-дослідницька робота (V етап) у трьох напрямках:
- Розвиток професійної підготовки майбутніх учителів у контексті реформування початкової освіти України. (Власюк Л. В.)
- Формування готовності педагогічних кадрів до роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання. (Михальчук Т. М.)
- Формування національно-культурної ідентичності дітей та молоді (Береговська Н. О.)
В рамках реалізації експериментально-дослідницької роботи «Формування готовності педагогічних кадрів до роботи з дітьми з ООП в умовах інклюзивного навчання» з напрямку «Розвиток професійної підготовки майбутніх учителів у контексті реформування початкової освіти України» вчителі початкових класів Одудько Л. І. та Ткачук Н. А. провели відкриті уроки для студентів РДГУ. Одудько Л. І. також поділилися досвідом щодо проходження сертифікації вчителів початкових класів.
П’ять педагогів закладу освіти: Болюх І. В., вчитель історії, Сніховська Н. А., вчитель мистецтва, Ковальчук С. В., вчитель української мови та літератури, та Верхогляд Ю. Ю, вчитель математики, Михальчук Т. М., заступник директора з НВР, пройшли підвищення кваліфікації за програмою «Підготовка експертів до оцінювання професійних компетентностей вчителів, які реалізують Державний стандарт базової середньої освіти на першому циклі у 2023 році».
У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив закладу у співпраці із Рівненським ДГУ продовжив роботу над науково-практичною темою «Формування національно-культурної ідентичності дітей та молоді». Педагоги ліцею Регула Т. А., Михальчук Т. М., Береговська Н. О., Власюк Л. В. брали участь у роботі регіональної науково-практичної конференції «Освіта і виховання в інформаційному суспільстві в умовах воєнного та повоєнного стану».
Загалом, педагоги ліцею та їх вихованці впродовж року брали активну участь у заходах різного спрямування про що свідчать відповідні нагороди (сертифікати, подяки, дипломи, грамоти тощо), а також учасниками моніторингових анкетувань як обласного так і Всеукраїнських рівнів: участь у загальнонаціональному опитуванні щодо булінгу, у дослідженні національно-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти Хмельницької області, опитування практичних психологів та соціальних педагогів щодо тенденцій злочинності серед неповнолітніх, тощо.
Вчителі ліцею є активними учасниками щорічного Інтернет-форуму «Науково-методичний супровід педагогічних працівників у світлі Концепції нової української школи» (цьогоріч участь взяли шість педагогів: Мусійчук Є. В., Адамець Н. М., Михальчук Т. М., Ковальчук Н. Ю., Грищук В. М., Загоруйко О. І.).
Регула Т. А., Шиманюк А. П., вчителі інформатики, Ковальчук Н. Ю, вчитель іноземної мови, – володарі сертифікатів та Подяки за підготовку та участь учня в Міжнародний дистанційний конкурс з навчальних предметів «Брейн Ринг 2024 – Весняна сесія».
Вчителі початкової школи стали учасниками програми підвищення кваліфікації педпрацівників на тему «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення».
Педагоги школи постійно публікують власні авторські розробки уроків на сайтах «На урок», «Vseosvita.ua», «Методичний портал» тощо.
Учні ліцею, під керівництвом вчителів-наставників, впродовж року були активними учасниками, переможцями та призерами різноманітних предметних Всеукраїнських інтернет-олімпіад «На Урок», «Всеосвіта», «Вдалий старт», предметних олімпіад для учнів 9-11 класів на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Міжнародних дистанційних конкурсів: «Олімпіс 2023 – Осіння сесія», «Олімпіс 2024 – Весняна сесія» тощо, а також мали можливість брати участь у різноманітних конкурсах, заходах освітнього і виховного спрямування, які проводилися як в очному так і в онлайн-форматі.
У 2023-2024 н. р. здобувачі Судилківського ліцею стали учасниками Національної руханки у вишиванках «Дякуємо ЗСУ», руханки-сили «Ти як?», долучилися до Всесвітньої акції «Голуб миру», «Моє дерево Перемоги» до Всесвітнього дня Землі, загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники – 2024 для майбутніх поколінь», соціального проєкту від Укрпошти «Подаруй листівку для воїна», Марафону добрих справ.
Під наставництвом вчителів фізкультури: Мушинського В. Л, Ланової Т. М., Скавінської О. К. учні школи постійно долучаються до різних активностей в межах проєкту MoveWeek.
Ковальчук С. В., голова ПМК, вчитель української мови та літератури: взяла участь в науково-практичному онлайн-семінарі «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток» в межах XV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», участь у науково-практичному онлайн-семінарі «Обдарованість: методи діагностики та шляхи її розвитку. Ковальчук К., учениця 11-Б кл. – II Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до Всесвітнього дня тварин «Наші друзі», Диплом II ступеня, успішно пройшла навчання на курсі з поглибленого вивчення української мови «Синтаксис простого речення: складні теми» у межах Всеукраїнської філологічної школи Малої академії наук України, Ковальчук Дар’я, учениця 10-А кл., Диплом ІІІ ст. у I обласному етапі Всеукраїнського конкурсу написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд); участь учнів 6-Б класу у мовному онлайн-квесті «Слідами слів» до Міжнародного дня рідної мови.
Бабак О. П.: учасник онлайн-майстерки «Змусити не можна зацікавити в НУШ». Обласний конкурс есе «Слово до слова…» до Дня української писемності та мови – Дьоміна А. ІІІ місце та учасниця ІV Відкритого марафону з української мови ім. Петра Яцика. Чернушич К., 11-А кл., нагороджена Дипломом І ст., Біляєв В. – Диплом ІІ ст. за участь в інтернет-конкурсі з української мови «НМТ від А…до 200». Чернушич К., учениця 11-А кл. ,ІІ місце у ІІ турі Обласного літературно-мистецького фестивалю-конкурсу «СловоТворчі» та ІІІ м. у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з української мови та літератури-2024 від Національного університету «Острозька академія». Всеукраїнський літературний конкурс «Моє слово» (дистанційно): Гаркушенко Н. учениця 10-Б кл., авторська поезія, лауреат ІІ ступеня. Онлайн-конкурс «Наймудріші» від Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (учні 11-А класу учасники І етапу).
Карчевська Г. В.: Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до Дня захисників та захисниць України “Перемога” – Шишова Вікторія , 5-А клас, Диплом ІІ ступеня; Всеукраїнський конкурс «Лайфхаки з української мови» Диплом І ступеня – 1 уч. ; Диплом ІІ ступеня – 4 уч.; Диплом ІІІ ступеня – 11 уч.; Всеукраїнський інтернет-конкурс «Ольга Кобилянська: 160 років поза часом» Диплом І ступеня – 2 уч. ; Диплом ІІ ступеня – 3 уч. Кіпран Валерія, 9-А кл., учасник науково-практичної конференції «Шевченко в полікультурному просторі».
ПМК вчителів суспільних дисциплін: Болюх І. В. , голова МПК, Чернушич К., 11-А кл., посіла ІІ м. з роботою «Воїни Світла, Воїни Добра» ІІ м. в обласному етапі конкурсу «Єднаймося ж, брати мої!». Двоє учнів – учасники Всеукраїнського конкурсу історичних есе «ГЕРОЇ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ: дослідження національної ідентичності в суспільних трансформаціях поч. ХХІ ст. імені Романа Ратушного». Тригубець А. (10-Б кл.) із роботою « Важка втрата для родини» – переможець у номінації «За яскраве відображення мужності та героїзму захисників України», Тригубець А. (10-Б кл. ) із роботою «Віддали життя за Україну» – переможець у номінації «За змістовне висвітлення незламності духу героїв України». Шмельов Р. (10-Б кл.) – учасник онлайн – конференції «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Дьоміна А. (10-Б кл.) – Диплом І ст. за участь у конкурсі есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні».
Береговський Ю. В. : учениці 9-Б класу: Ковбасюк С., Колба Д., Безштанько О., Цупріян А. отримали сертифікати Національного центру «Мала академія наук України!», які засвідчують, що вони успішно пройшли курс з історії мистецтва «Бачити як історик: минуле та сьогодення крізь мистецтво» в нетах Всеукраїнської профільної школи Малої академії наук України.
Лабунець І. В.: надіслала роботи на Всеукраїнський конкурс історичних есе «Герої в боротьбі за Незалежність України: дослідження національної ідентичності в суспільних трансформаціях ХХІ ст.» імені Романа Ратушного (Чернушич О. (8-А кл.) «Мій герой – тато»); Власюк А. (9-А кл.) – переможець ІІ (очного) обласного конкурсу історичних дослідницьких проєктів «Жива історія», участь у IX Всеукраїнська конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття», нагороджена грамотою за краєзнавчу – дослідницьку роботу «Військове будівництво в українській гетьманській державі Павла Скоропадського», І м. у II етапі обласного конкурсу історичних науково- дослідницьких проектів «Жива історія»,презентувала проєкт «Козацька звитяга Судилківських Відунів» у номінації «Наукова стаття».
Королевська С. М.: Українська Гельсінська Спілка з прав людини, конкурс есе «Міжнародне гуманітарне право. Права дитини у військовий час» – 2 учасники; конкурс есе Дня Європи – сертифікат Покровська Я., 11-Б кл., «Юридична освіта майбутнього» – 3 учасники.
Заслуговують на увагу результативність роботи вчителів математики та фізики. Верхогляд Ю. Ю., голова ПМК вчителів фізики математики та інформатики, Моцеглова Тетяна (11-Б кл.) призер (ІІІ м.) обласної Інтернет-олімпіада з математики. Моцеглова Т. (11-Б кл.), Муштин Діана (10-А кл.) отримали сертифікати про успішне опанування програмного курсу «Некласична геометрія» у межах Всеукраїнської профільної математичної школи МАН .Лабунець Марина (10 –А кл.), Муштин Діана (10-А кл.) – володарі сертифікатів про успішне опанування програмного курсу «Математика і мистецтво» у межах Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України. Всеукраїнська профільна математична школа Малої академії наук України, курс «Алгебра логіки», організований Національним центром Мала академія наук України: Ребекевша Яна (10-А клас), Моцеглова Тетяна (11-Б клас), Кропивка Марія (11-Б клас), Шевчук Богдан (11-Б клас) – слухачі, Лабунець Марина (10-А клас)- успішно завершила курс. Дячук Ангеліна, Грига Каріна, Чмир Олександр, Ковальчук Дар’я (10-А клас) – учасники курсу «Математика і мистецтво», організованого Національним центром Мала академія наук України. Команда «Цифрові генії» Джиган Д., Кондрачук А. (10-А.кл.) – Всеукраїнський конкурс головоломок від Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України -ІІІ м. Всеукраїнський конкурс командних математичних головоломок, присвячений Міжнародному дню числа Пі: ІІ місце – команди: «Математичні Шерлоки» у складі учнів 10-А класу: Ребекевши Яни, Лабунець Марини, Ковальчук Дар’ї; «Теорема Успіху» у складі учнів 9-Б класу: Кицанюк Софії, Собіщанської Софії, Грицишиної Аліни); «Шпага» у складі учнів 9-Б класу: Колби Дарії, Ковбасюк Світлани. ІІІ місце – команда «Мамині квіточки» у складі учнів 9-Б класу: Андрощук Юлії, Алексюк Дар’ї, Цупріян Альони, Войтюка Олександра.
Рачок Ю. В.: Товстюк Ілля, 9-А кл., отримав сертифікат про успішне опанував програмного курсу «Теорія чисел» у межах Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України. Дьоміна Анастасія – 10-Б клас, отримала диплом ІІ ступеня, переможець обласного конкурсу дослідницьких проєктів «Цікава математика» від Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, а також володар сертифікату про успішне опанування програмного курсу «Математика і мистецтво» у межах Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України. Власюк Анастасія – ІІІ місце в обласній Інтернет-олімпіаді з математики. Всеукраїнський конкурс головоломок від Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України, команда «Активісти» – ІІІ м. ( Власюк А., Товстюк І., Яремчук С.), команда «Цифрові генії – ІІІ м. (Дьоміна А., 10-Б к л., Яремчук С. , Товстюк І., 9- А кл.). Всеукраїнський конкурс командних математичних головоломок, присвячений Міжнародному дню числа Пі: І місце – команда «Цифрові генії» (Дьоміна А., 10-Б к л., Яремчук С. , Товстюк І., 9-А кл.) .Гунько О. (9-А кл,) – призер (ІІ м.) Всеукраїнської олімпіади «Всесвіт знань – 2024».
Остапчук О. В.: Всеукраїнський конкурс головоломок від Всеукраїнської профільної математичної школи МАН України «Дівоче коле» – Мовчан Діана (8-В кл. , Ребекевша Софія (8-В кл.) , Нечипорук Сніжана (8-В кл.), Мицюк Каріна (8-В кл.) – учасники, Кравчук Анна (6-А кл.), Ребекевша Мирослава (7-Б кл.), Мовчан Діана (8-В кл.), Ребекевша Софія (8-В кл.) – отримали сертифікати у тренінгово-навчальній програмі Girls4Tech, організованій освітньою організацією «Навчай для України».
Колективний електронний посібник «Кейс уроків з теми «Звичайні дроби» 6 клас НУШ» – ІІ місце на Обласній педагогічній конкурс-виставці «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування».
Береговська Н. О., вчитель математики,: Муштин Д. (8-Б кл.) – ІІ м. в інтеренет-олімпіаді з математики, учасник Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта України в умовах реформування: сучасні виклики та перспективи». .
Замурняк Г. Я., вчитель фізики: Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-ЮНІОР-ЕРУДИТ НА ЗАСАДАХ STEM-ОСВІТИ», який проводить національний центр «Мала академія наук України» МОН України зареєстровано 72 учасники (42 – номінація «Астрономія + 30 номінація «Фізика-техніка»: Диплом І ступеня отримали 4 учні; Диплом ІІ ступеня – 28 учнів: Всеукраїнська радіоолімпіада – 2024 з фізики – 7 учасників: Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит на засадах STEM-освіти»: номінація «Фізик -Технік» – 30 учасників. Диплом І ступеня- 10 учнів; Диплом ІІ ступеня- 15 учнів. Всеукраїнський конкурс «Фізика довкола нас», 6 учасників. Диплом ІІ ступеня – 1 учень: Гунько О. (9-А кл. ), Диплом ІІІ ступеня – 1 учень: Дьоміна А. (10-Б кл.). Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» 25 учасників: добрий результат продемонстрували 12 учнів. Всеукраїнський родинний конкурс фотопрезентацій «Вишиванка – оберіг моєї родини» – 2 учасників Молоток В., Рижа К. (7-А кл.), – призери (ІІ м.). XXІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідницьких робіт «Зоряний шлях» Власюк А. (9-А кл.), XXІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» – І м. та Регіональний конкурс »Ядерна енергія і світ» – ІІІ м. .
Шиманюк А. П., вчитель інформатики, призер (ІІІ м.) обласного етапу конкурсу-виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», 16 учнів нагороджені відповідними відзнаками: 4 грамоти, 1 диплом та 11 сертифікатів за участь в освітній програмі Google Interlan – Безпечний Інтернет, 4 учні – учасники STEM програми – CreDiko, нагороджені сертифікатами учасника. 3 учні отримали сертифікати за успішне завершення навчального курсу з основ програмування Phyton. Творчий конкурс «Я – Дизайнер» у рамках онлайн-марафону «Шлях в ІТ: професія – дизайнер» при НЦАОМ імені Макарова. – Данюк Я. – Диплом ІІ ст. та Мовчан В.- Диплом ІІІ ст., Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки та вебдизайну «CreDiCo» – номінація растрова графіка – Лютовська Діана – Диплом ІІІ ст. 16 учнів учасники змагань з Туризму в закритих приміщеннях. 2 учні нагороджені Грамотами та Медалями на Дистанції Смуга Перешкод 2-й Клас. 6 учнів отримали ІІ Юнацький розряд з пішохідного туризму. Всеукраїнський конкурс молодіжних проєктів з енергозбереження «Енергія і середовище» Номінація 1. Проєкт з енергозбереження, енергоефективності або відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) Кузьмінська Софія, 8-Б клас, переможець заочного етапу та ІV місце у фіналі.
Мороз О. О., вчитель інформатики: Поліщук М. – ІІІ м. у інтернет-олімпіаді з програмування. ІІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад з інформатики (програмування). Диплом ІІІ ступеня: Поліщук М. та Лозовський М.
Результативною є робота вчителів іноземної мови. Власюк Л. В.- учасник VIII інтернет-форум «Науково-методичний супровід педагогічних працівників у світлі Концепції нової української школи» – тези: «Впровадження елементів гейміфікації на уроках англійської мови». Всеукраїнська науково-практична конференція «Освіта України в умовах реформування: сучасні виклики та перспективи» /стаття/. Власюк А., 9-А кл., стала учасником офлайн-школи @EU STUDY DAYS (Єврошкола).
Ковальчук Н. Ю., вчитель німецької та англійської мови, участь у VI Всеукраїнській науково-практичній конференції «Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми та перспективи розвитку», публікація статті у Всеукраїнському науково-педагогічному журналі «ОСВІТНІЙ ФАКТОР» , публікація тез доповідей у збірнику матеріалів у VI Всеукраїнській науково-практичній конференції «Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми та перспективи розвитку».
Михальчук Т. М. – учасник Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта України в умовах реформування: сучасні виклики та перспективи». Ковальчук Дар’я , учениця 10-А кл., учасник Всеукраїнського конкурсу есе «Україна в системі міжнародної освіти».
Пипич Н. А. – учасник обласного молодіжного форуму «В єдності – наша сила: Хмельниччина», м. Хмельницький, 11 серпня 2023 ( сертифікат).
Вчителі англійської мови: Устюшкіна Т. В., голова ПМК вчителів іноземної мови, Пипич Н. А., Власюк Л. В.: організація учнів 9-10 класів у роботі неформального розмовного клубу НЦ «МАНУ» та у Всеукраїнському конкурсі «НМТ з англійської мови: Survival guide» для учнів 10-11 класів.
Кафедра вчителів природничих дисциплін, Грищук В. М., голова ПМК вчителів природничого напрямку: нагороджена ГРАМОТОЮ від ХОЦТКУМ за досягнуті успіхи у проведенні дослідницько-експериментальної роботи з учнівською молоддю ,вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та активну участь в обласній дитячій науково-практичній конференції юних натуралістів, участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток». Грицай Євген 6-А кл., Карась Ілля – 6-Б кл., Пахольський Віктор – 6-Б кл., Ліщук Марія — 6-Б кл., Хлань Артем – 7-В кл., Тригубець Дарина- 7-В кл., Резнік Аліса — 7-В кл., Лабунець Марина-10-А кл,, Ковальчук Дарина-10-А кл., Чмир Олександра — 10-А кл., Валько Софія-10-А кл., Кондрачук Артем-10-А кл., Дячук Ангеліна – 10-А кл., Дьоміна А. 10-Б кл. – нагороджені Дипломом за участь в обласній дитячій науково- практичній конференції (еколого-натуралістичний центр Хмельницький ОЦТКУМ), Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2024» І м. – 4 учнів, ІІ м. – 8 учнів, ІІІ м. – 12 учнів.
Мельник З. П., вчитель географії, учасник науково-практичного семінару «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток». Інтернет-олімпіада з географії: Загородній Роман, 7-В клас – Диплом ІІ ступеня, Гунько Олена, Власюк А. 9-А кл. отримали диплом ІІ ступеня. Всеукраїнський конкурс «Яскрава Антарктика»: Диплом ІІ ст. – 5 учнів, Диплом ІІІ ст. – 6 учнів.
Гунько Н. М. взяла участь у всеукраїнській просвітницькій компанії «Творчі екоініціативи: як ідеї змінюють звичайний світ?» та відзначена сертифікатом «Амбасадора». 6 вихованців взяли участь у курсі «Хімія та краса. Креми для обличчя» у межах Всеукраїнської хімічної школи МАН. 7 учнів стали учасниками та продемонстрували відмінний результат у Всеукраїнському природничому еколого-натуралістичному конкурсі «Природа – наш дім». Учні 5-В кл. долучилися до Всеукраїнської просвітницької кампанії «Творчі екоініціативи: як ідеї змінюють звичайний світ?». 6 вихованців взяли участь та успішно завершили курс «Місце злочину. Хімічна зброя. Техногенні катастрофи внаслідок дії хімічних речовин» у межах Всеукраїнської хіміко-біологічної школи МАН.
Сніховська Н. А, голова ПМК вчителів-художньо-естетичного та оздоровчого циклу,: сертифікат учасника Всеукраїнської онлайн-руханки в рамках проведення фестивалю «Назустріч успіху», Всеукраїнський конкурс мистецтва «Новорічна магія гнома» – І м., учасник Всеукраїнського дистанційного креативного фотопроєкту «Педагог- 2023». Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (Водзінський Максим (1- Б кл.) – ІІ м., Джавела Каміла (1-Б кл.) – ІІІ м., Цупріян Владислава (1- Б кл.) – ІІІ м.. Обласна заочна виставка «Новорічна технофеєрія»: Тригубець Мирослава (5-А кл.) – ІІ м., Гунько Анастасія (2-Б кл.) – ІІ м.. Всеукраїнський художній конкурс «Календар Globe 2024», Магдюк Максим (7-А кл.) – І м., Ханич Анна, Казалінова Оксана (7-А кл.), Хлань Артем (7- В кл.), Загоруйко Маргарита (6- А кл.) , Комісарчук Ілля (5-А кл.) – ІІ м., Слюсарчук Матвій (3 кл.), Загоруйко Тимофій (5-А кл.), Тригубець Мирослава (5-А кл.), Верхогляд Дарія (7- А кл.), Охрімець Михайло (5-Б кл.), Тимошишин Артем ( 6-Б кл.) – ІІІ м. . Обласний заочний конкурс «Природа України очима дітей Хмельниччини»: Поліщук Яна (9-Б кл., ІІІ м.) Мельник Вікторія (6-Б кл., ІІІ м.) 2 учні отримали подяки за активну участь.
Слободзяна О. В., вчитель музичного мистецтва: Міжнародний конкурс «Талантія» – Валько Софія та Тригубець Злата посіли 1 місце, Фестиваль колядок «Нас єднає коляда»: ансамбль «Дитячі мрії» (сертифікат учасника).
Чернушич Т. А., вчитель трудового навчання: учасник Хаукасату «Строката кайстра» (Миколаївський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді). Двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль конкурс «Ти – майбутнє України» – Перепелиця Анна ( 9-Б кл.) – володар Диплому Гран-Прі. Щорічний обласний заочний конкурс «Природа України очима дітей Хмельниччини»: І вікова категорія – ІІІ місце; ІІ вікова категорія – ІІ місце, ІІІ вікова категорія – І місце та ІІІ місце.
Мушинський В. Л., Ланова Т. М., Скавінська О. К., – вчителі фізичної культури, володарі сертифікатів за участь у фестивалі фітнесу фізичної активності і спорту #BEACTIVE DAY в Україні, у відзначенні Європейського дня шкільного спорту, встановлення національного рекорду «Єднання» до Всесвітнього дня дітей, у Всеукраїнській онлайн-руханці в рамках фестивалю «Назустріч Успіху» Всеукраїнського проекту «Єдина Україна», проведених з метою популяризації здорового способу життя.
Ланова Т. М. – учасник Всеукраїнського семінару-практикуму щодо розвитку фізичної культури та спортивної підготовки серед учнівської молоді. (м. Київ), Всеукраїнської міжгалузевої науково практичної конференції «Національна наука і освіта в умовах війни РФ проти України та сучасних цивілізаційних викликів», участь у Національному проекті «Цікава фізкультура 2.0 Перезавантаження».
ПМК вчителів початкових класів. Фурманець Л. В., класний керівник 3- А кл., учасник обласної конференції «Початкова освіта в НУШ: сучасний стан, досвід, упровадження, перспективи». Вихованці: Коберник С. «Фестиваль поезії 2024» – ІІІ м. (м. Хмельницький) та ІІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Українська весна» – ІІ м. (м. Київ); Редніков В. «Всеукраїнський багатожанровий патріотичний конкурс мистецтв «Нащадки Кобзаря» – ІІ м. (м. Київ); Миронець Уляна ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Оксамит Фест» – 2 премія.
Літвінчук Г. І., класний керівник 2 кл., учасник Всеукраїнської онлайн-конференції «Методичні ідеї та впровадження інноваційних методик навчання». Вихованці – призери та переможці Всеукраїнських конкурсів («На Урок»): Шмигельський З. – «(Не)звичайна школа)», Островська С.- «Не сподівайтеся позбутися книжок». Диплом 1 ступеня у Всеукраїнському конкурсі «Життя домашніх тварин» від проєкту « На Урок» ( Островська С., 2 кл.).
Семенюк Л. П., класний керівник 4-А кл.,: Міліщук К.- переможець І обласного Всеукраїнського конкурсу написання есе «Війна за свій шлях» та призер (ІІ м.), а Демчук О.- переможець (І м.) Всеукраїнського марафону з української мови ім. П. Яцика.
Поплавська В. М., класний керівник 2 кл., учасник Всеукраїнського онлайн-форуму «Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», Всеукраїнської онлайн-конференції «Початкова освіта в НУШ: сучасний стан, досвід упровадження, перспективи» (ХОІППО). Підготувала 4 переможці та 6 учасників інтернет-олімпіади «На Урок», 1 переможця та 2 призери конкурсу «Брейн Ринг2023-Осіння сесія», 1 учень став переможцем Міжнародного проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», учні є активними учасниками інтерактивного конкурсу «Кенгуру».
Давидюк Г. А.-, класний керівник 3 класу, учасник Всеукраїнської онлайн-конференції «Початкова освіта в НУШ: сучасний стан, досвід упровадження, перспективи» (ХОІППО). 21 учні стали призерами Міжнародного проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», 5 учнів – переможці та 1 учень – призер Всеукраїнського інтернет-конкурсу «Від бандури до цимбал», 2 учні – призери та 2 учні – переможці Всеукраїнського конкурсу «Захисники та захисниці України».
Тимошишина Г. Л. , класний керівник 4-Б кл.: підготувала 9 переможців інтернет-олімпіади «На Урок», Ніколайчук А. отримала Гран-Прі за участь у ІІ Міжнародному конкурсі мистецтв «STAR MARKET» та стала переможницею Всеукраїнського багатожанрового конкурсу «Різдвяна іскра-2024». Всеукраїнський конкурс мистецтв До дня народження Т. Г. Шевченка – Ніколайчук Анна, Войтюк Дарія – І премія, Батинюк Вікторія – ІІ премія. Всеукраїнський багатожанровий сучасний конкурс «Новорічна магія гнома»: Войтюк Дарина – ІІ місце, Чайка Микола – ІІ місце, Кобернюк Іванна – ІІ місце. І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Листи майбутній Україні»: Ніколайчук Анна – ІІ місце, Черкасова Вікторія, Тимошик Владислав – І місце. ІІ міжнародний конкурс мистецтв «STAR MARKET» – Ніколайчук Анна – І місце. Всеукраїнський дистанційний багатожанровий конкурс «Я люблю Україну» – Чайка Микола (авторська проза «Війна за свій шлях») – І місце. Всеукраїнський фестиваль-конкурс сценічних і карнавальних паперових костюмів «Стильний папір»: Дзюмка Анна – ІІ місце, Ніколайчук Анна – І місце. Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі (номінація «Відеопоезія», «Документальна відеопоезія») – Войтюк Дарія – ІІІ місце.
Ковальська Г. А., класний керівник 2- А кл, Тригубець З., Диплом I ст. за участь у Всеукраїнському родинному конкурсі фотопрезентацій «Вишиванка-оберіг моєї родини».
Ткачук Н. А., класний керівник 2-Б кл, Гунько А., Осецька С. – Диплом I ст. за участь у Всеукраїнському родинному конкурсі фотопрезентацій «Вишиванка-оберіг моєї родини».
Ляшенко О. Г., асистент вчителя, вчитель індивідуального навчання: Дербеньов Єгор, 2-Б кл.- ІІ Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Чарівна осінь» – ІІ м., Всеукраїнський конкурс малюнку-розмальовки «Моя квіткова галявина» – І м., Міжнародний конкурс мистецтв «Привіт, весно!» – І премія.
Поліщук О. Д., класний керівник 1-А кл., учасник Всеукраїнської онлайн-конференції «Початкова освіта в НУШ: сучасний стан, досвід упровадження, перспективи» (ХОІППО). Гринь В., Казмірчук М. володарі Дипломів І ст. за участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості «Мій весняний дивограй» та Лауреати І ст. за участь у Всеукраїнському дистанційному конкурсі «Талановитий світ. «Арт 02». Цупріян В., Янда А. нагороджені Дипломами І ст, Мельничук Н. – Дипломом ІІІ ст. за участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сценічних та карнавальних паперових костюмів «Стильний папір».
Загоруйко О. І.- участь у Міжнародній науково-практичній конференції «STEM як інноваційна стратегія інтегрованого навчання у початковій школі».
Вересюк Н. М., асистент вчителя, учасник регіональної науково-практичної конференції «Освіта і виховання в інформаційному суспільстві в умовах воєнного та повоєнного стану», Всеукраїнської онлайн-конференції «Початкова освіта в НУШ: сучасний стан, досвід упровадження, перспективи»( ХОІППО). Нагороджена сертифікатом за ІІІ м. в номінації «Інноваційний прорив» у VII щорічному Всеукраїнському конкурсі «Педагог-новатор», а також Грамотою від проєкту «Всеосвіта».
Серветник Л. І., соціальний педагог: VIII щорічний Всеукраїнський національно-патріотичний конкурс «Ми – патріоти України» – 10 учнів стали переможцями; V щорічний Всеукраїнський пізнавальний конкурс «Я -Людина» – 10 учасників: І м. – 8 учнів , ІІ м. – 2 учні.
Регула Т. А.- учасник Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта України в умовах реформування: сучасні виклики та перспективи»,
Григоренко Д. В., вчитель-логопед, призер (ІІ м.) обласного етапу виставку «Освіта Хмельниччини на шляху реформування».
Швець М. Б, практичний психолог, учасник тренінгу Ізраїльської коаліції по роботі з травмою.
За результатами обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»): рій «Судилківські Відуни», ІІ місце, конкурс «Ватра»; ІІІ місце, конкурс «Рятівник»; ІІІ місце, конкурс «Впоряд» (кер. Мушинський В. Л.); рій «Скажені Вовкулаки», І місце, стрільба з пневматичної гвинтівки (кер. Береговський Ю. В.); Самкова Яна, член рою «Скажені Вовкулаки», І місце, стрільба з пневматичної гвинтівки в особистому заліку.
На щорічну обласну виставку «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» цьогоріч 3 творчих розробки педагогічних працівників: Михальчук Т. М., Власюк Л. В., заступники директора з НВР, «Освітні потреби: як з’ясувати, виміряти та подолати», творча група асистентів вчителів: Казалінова Н. М., Ляшенко О. Г., Горбань К. Д., Поліщук І. І., Самолюк Н. О., Вересюк Н. М. «Тандем команди супроводу як запорука успішного розвитку дитини з ООП», Фурманець Л. В., Вересюк Н. М. лепбук «Методичне забезпечення для виготовлення лепбуків з математики «Формуємо творчу особистість учнів з ООП в умовах НУШ для 1-го класу». Представлені закладом роботи є основою для удосконалення освітнього процесу, модернізації методичної роботи та впровадження ефективних педагогічних інновацій в освітню систему ліцею.
Вивчення стану викладання окремих предметів здійснювалося згідно робочого плану. У 2023-2024 н. р. було здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних і творчих робіт, якість проведення лабораторних і практичних , виконання навчальних програм учнів 5-11 класів, організація ОВП у 1-их класах.. Проводився контроль за станом викладання таких предметів як: німецька мова (5-9 кл.), фізики та астрономії (7-11, 11 кл.), образотворче мистецтво (5-7 кл.), зарубіжної літератури (5-11 кл.), образотворче мистецтво (1-4 кл.) тощо. Здійснювався моніторинг викладання предметів у класах з допрофільною та профільною підготовкою: математика, української мова і література, історія. Матеріали за результатами перевірки були узагальнені у відповідних наказах і обговорені на засіданнях предметно- методичних комісій вчителів – предметників, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів.
Загалом, слід відзначити, що методичний напрямок роботи у 2023-2024 н. р. був обумовлений внутрішкільними завданнями – запровадження гнучкої системи безперервної освіти педагогічних кадрів щодо адаптації їх до ефективної професійної діяльності в умовах воєнного стану, соціально-економічних змін в освітньому просторі України; впровадження ефективних технологій навчання та використання інтерактивних форм навчання педагогічних працівників; забезпечення провідної ролі самостійності педагогів у підвищенні своєї кваліфікації, проблемно-діалогічного підходу, мотивації та розвитку їх творчого потенціалу; методичне сприяння проведення якісного оцінювання; впровадження інформаційних технологій, активізація самостійної роботи здобувачів освіти, розвиток інноваційного потенціалу інтелектуально обдарованих дітей; зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я здобувачів освіти Судилківського ліцею.
Результати самооцінювання закладу за напрямом «Педагогічна діяльність»
На виконання Закону України «Про освіту», відповідно до наказу по ліцею № 93-ОД від 31.08.2022 р. «Про створення робочої групи по самооцінюванню», з метою забезпечення дієвої реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, було проведено самооцінювання роботи колективу за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти».
З метою організації чіткої роботи для здійснення самоаналізу створено робочу групу, було залучено представників учнівського самоврядування та батьків здобувачів освіти. Робоча група вивчала питання відповідно до рекомендацій в «Абетці для директора».
Опитування проведено серед учителів, батьків та старшокласників. Робочою групою здійснено аналіз результатів опитування, вивчено документацію, проведено співбесіди, переглянуто портфоліо, зошити спостережень (НУШ), індивідуальні програми розвитку учнів з ООП.
Детальні результати розміщені на сайті. В загальному ж по критеріях і усіх засобах збору інформації можна підсумувати по нижче наведеним критеріям.
Вимога/правило 3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти Критерій оцінювання
3.1.1. Педагогічні працівники планують свою діяльність, аналізують її результативність.
3.1.1.1. Частка педагогічних працівників, які використовують календарно-тематичне планування, що відповідає освітній програмі закладу освіти та корегують у разі потреби.
Педагоги планують свою професійну діяльність. У них наявне календарно-тематичне планування, розроблене самостійно відповідно до освітньої програми, з урахуванням мети, індивідуальних особливостей учнів, особливостей закладу та регіону. Форма ведення календарно-тематичного плану є довільною. Календарно-тематичні плани розглядаються і погоджуються на засіданнях методичних об’єднань та заступником директора з навчально-виховної роботи. Зміст календарно-тематичного планування відповідає очікуваним результатам навчально-пізнавальної діяльності учнів згідно навчальних програм предметів. При розробленні календарно-тематичного планування вчителі використовують різні ресурси:
– 71,4% вчителів використовують зразки, що пропонуються фаховими виданнями;
– 55,1% вчителів використовують розробки з інтернет-сайтів і блогів, які стосуються викладання 4 конкретного предмету;
– 100% вчителів використовують рекомендації Міністерства освіти і науки України;
– 42,9% вчителів використовують спільну роботу з колегами;
– 51% вчителів використовують власний досвід.
Учителі аналізують результативність власної педагогічної діяльності з метою подальшого коригування календарно-тематичного плану з відповідного навчального предмету.
В цілому за критерієм 3.1.1.: 4
Критерій оцінювання 3.1.2. Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти 3.1.2.1. Частка педагогічних працівників, які використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними вміннями.
Переважна більшість вчителів використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, у тому числі, технології дистанційного навчання (у разі потреби).
Загалом за критерієм 3.1.2.: 4
Критерій оцінювання 3.1.3. Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти (за потреби).
3.1.3.1. Педагогічні працівники беруть участь у розробленні індивідуальних освітніх траєкторій (складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень тощо) та відстежують їх результативність Учителі беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій, у тому числі за власною ініціативою. Здійснюють аналіз якості навчання учнів, які навчаються за індивідуальними освітніми траєкторіями.
Загалом за критерієм 3.1.3.: 4
Критерій оцінювання 3.1.4. Педагогічні працівники створюють та/або використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, веб-сайти, блоги тощо). 3.1.4.1. Частка педагогічних працівників, які створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки.
Більшість педагогічних працівників створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації з професійної тематики та/або оприлюднені методичні розробки (навчально-методичні матеріали).
28,6% педагогічних працівників відзначають, що мають публікації на сайті закладу;
12,2%, відзначають, що поширюють власний педагогічний досвід у блогах; 41 % відзначають, що поширюють власний педагогічний досвід у професійних спільнотах соціальних мереж;
53% відзначають, що поширюють власний педагогічний досвід у матеріалах та виступах на конференцій;
33 % відзначають, що поширюють власний педагогічний досвід, на освітніх онлайн платформах,
а 16% відзначають, що не мають оприлюднених розробок.
Загалом за критерієм 3.1.4.: 5
Критерій оцінювання 3.1.5. Педагогічні працівники сприяють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку.
3.1.5.1. Учителі, які використовують зміст предмету (курсу), інтегрованих змістових ліній для формування суспільних цінностей Учителі використовують зміст предмету (курсу) для формування суспільних цінностей, виховання патріотизму у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку, у тому числі власним прикладом та комунікуванням з учнями.
Загалом за критерієм 3.1.5.: 4
Критерій оцінювання 3.1.6. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.
3.1.6.1. Частка педагогічних працівників, які застосовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі
Переважна більшість учителів використовують ІКТ в освітньому процесі.
Загалом за критерієм 3.1.6.: 3
Загалом за вимогою/правилом 3.1.: 3,5
Вимога/правило 3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників Критерій оцінювання
3.2.1. Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
3.2.1.1. Частка педагогічних працівників закладу освіти, які обирають різні види, форми і напрямки підвищення рівня своєї педагогічної майстерності
Педагогічні працівники закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток з урахуванням цілей та напрямів розвитку освітньої політики, обираючи кількість, види, форми та напрями підвищення рівня власної професійної майстерності, у тому числі щодо методик роботи з учнями з особливими освітніми потребами.
88,5% педагогічних працівників відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою курсів ІППО;
38,5% відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою конференцій;
19,2% відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою методичних семінарів;
38,5% відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою тренінгів та майстер-класів;
80,8% відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою вебінарів;
84,6% відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою онлайн курсів.
Упродовж останніх 5 років педагогічні працівники закладу обирали наступну тематику для професійного зростання:
12% законодавче забезпечення освітнього процесу;
28% методичні аспекти викладання предметів та курсі;
23% організація інклюзивної форми навчання;
18% форми організації освітнього процесу;
3% профілактика та прояви девіантної поведінки здобувачів освіти;
18% психологічні особливості роботи зі здобувачами освіти різних вікових категорій;
28% безпечне освітнє середовище;
15% формування у здобувачів освіти громадянської позиції;
30% використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті;
2% ділове українське мовлення.
Загалом за критерієм 3.2.1.: 4
Критерій оцінювання 3.2.2. Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь у освітніх проектах, залучаються до роботи як освітні експерти.
3.2.2.1. Педагогічні працівники беруть участь в інноваційній роботі (розроблення/адаптація, впровадження освітніх технологій, експериментальна робота), ініціюють та/або реалізують освітні проекти Педагогічні працівники здійснюють інноваційну діяльність, реалізують освітні проекти. Окремі педагогічні працівники беруть участь у дослідно-експериментальній роботі. Заклад систематично освіти здійснює дослідно-експериментальну роботу. Результати роботи оприлюднені в публікаціях, на сайті закладу та упроваджуються в практику роботи закладу. Педагогічні працівники здійснюють експертну діяльність
Загалом за критерієм 3.2.2.: 4
Загалом за вимогою/правилом 3.2.: 4
Вимога/правило 3.3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти Критерій оцінювання
3.3.1. Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства.
3.3.1.1. Частка здобувачів освіти, які вважають, що їх думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі Більшість здобувачів освіти вважають, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі.
43% здобувачів освіти відзначають, що завжди і в повній мірі їхня думка вислуховується і враховується вчителями під час проведення уроків;
50% відзначають, що їхня думка враховується з окремих предметів.
У закладі освіти діє учнівське самоврядування, представники якого беруть участь у діяльності закладу освіти. Переважна більшість педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.
3.3.1.2. Частка педагогічних працівників, які використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти із застосуванням особистісно орієнтованого підходу
Загалом за критерієм 3.3.1.: (3,5)
Критерій оцінювання 3.3.2. Педагогічні працівники співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок.
3.3.2.1. У закладі освіти налагоджена конструктивна комунікація педагогічних працівників із батьками здобувачів освіти в різних формах.
У закладі освіти сплановано та реалізуються заходи, що передбачають конструктивну співпрацю педагогів з батьками здобувачів освіти у різних формах на засадах педагогіки партнерства. Забезпечується постійний зворотній зв’язок. Аналізується результативність проведених заходів та у разі необхідності вносяться корективи задля налагодження партнерства між вчителями та батьківською громадою. Переважна більшість батьків задоволені рівнем комунікації з педагогічними працівниками.
81% батьків здобувачів освіти зазначають, що педагоги закладу освіти забезпечують зворотній зв’язок завжди або майже завжди.
Батьки здобувачів освіти зазначають, що отримують інформацію про діяльність закладу освіти:
23% під час батьківських зборів;
85,2% від класного керівника;
52% з спільнот в соціальних мережах;
28% з сайту.
Загалом за критерієм 3.3.2.: 4
Критерій оцінювання 3.3.3 У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці.
3.3.3.1. Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом (консультації, навчальні семінари, майстер-класи, конференції, взаємовідвідування занять, наставництво, публікації тощо).
У закладі освіти налагоджено професійну співпрацю. Окрім методичних об’єднань учителів у закладі освіти є неформальні об’єднання педагогічних працівників (професійні спільноти), реалізуються спільні проєкти, практикується наставництво, взаємовідвідування уроків. Педагоги вважають, що психологічний клімат закладу освіти сприяє співпраці педагогів.
92% педагогічних працівників відзначають, що у закладі створені всі умови для співпраці;
8% відзначають, що у закладі створені всі умови для співпраці в цілому, але співпраця, переважно, є ситуативною.
Загалом за критерієм 3.3.3.: 4
Загалом за вимогою/правилом 3.3.: (3,8)
Вимога/правило 3.4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності
Критерій оцінювання 3.4.1. Педагогічні працівники під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності дотримуються академічної доброчесності.
3.4.1.1. Педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності.
Педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності (під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності, у тому числі, оцінюванні результатів навчання здобувачів освіти, використанні джерел інформації, результатів досліджень, запобіганні списуванню).
Загалом за критерієм 3.4.1.: 4
Критерій оцінювання 3.4.2. Педагогічні працівники сприяють дотриманню академічної доброчесності здобувачами освіти.
3.4.2.1. Частка педагогічних працівників, які інформують здобувачів освіти про правила дотримання академічної доброчесності.
Переважна більшість учителів інформують учнів про дотримання основних засад та принципів академічної доброчесності під час проведення навчальних занять та у позаурочній діяльності.
72% здобувачів освіти відзначають, що з ними проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності: неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються тощо.
Для запобігання випадкам порушень академічної доброчесності серед здобувачів освіти (списування, плагіат, фальсифікація тощо):
46,2% педагогічних працівників знайомлять здобувачів освіти з основами авторського права;
96,2% проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності; 73,1% на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування;
15,4% використовують методичні розробки для формування основ академічної доброчесності.
В цілому за критерієм 3.4.2.: 3
Загалом за вимогою/правилом 3.4.: (3,5) 4
Загалом за напрямом 3.: (3,7) 4, що відповідає ВИСОКОМУ рівню.
Ще один навчальний рік примножив досвід роботи, який додасть ще більше сил та натхнення на нові здобутки та досягнення.
ДЯКУЮ КОЖНОМУ ОСОБИСТО І ВСІМ РАЗОМ!!!
Попереду багато складної, кропіткої роботи:
– Найперше завдання – ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я кожного учасника освітнього процесу;
– Продовжити роботу з впровадження основних положень НУШ;
– Впроваджувати принципи педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці усіх учасників освітнього процесу та принципу дитиноцентризму;
– Створити умови для забезпечення безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
– Забезпечити умови для соціального захисту дітей пільгових категорій та для навчання і розвитку талантів обдарованих учнів;
– Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності;
– Забезпечити системний психолого-педагогічний супровід всіх учасників освітнього процесу;
– Забезпечити ефективну взаємодію з громадськістю з метою розвитку учнівського самоврядування, залучення його до вирішення питань організації життєдіяльності школи;
– Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов під час освітнього процесу;
– Удосконалювати навчально-матеріальну базу школи, впроваджувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології;
– Удосконалювати форми і методи дистанційного, змішаного навчання.
Хочу, щоб у новому навчальному році девіз колективу: «Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогоднішніх» підтверджувався реальними справами».
ПЕРЕМОГИ НАМ УСІМ!