Звіт директора ліцею за 2020-2021 н. р.
16/06/2021Закінчився навчальний рік. Традиційно підбиваємо підсумки роботи директора та колективу впродовж 2020–2021 н. р. При аналізі роботи враховано результати комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності та якості освіти у ліцеї, яке було здійснене впродовж березня-квітня 2021 року.
- Підсумки вивчення освітньо-виховної діяльності, в тому числі управлінських процесів.
Забезпечення якості освіти в Судилківському ліцеї ґрунтується на основних нормативно-правових та внутрішніх документах, які регулюють освітню діяльність:
У 2020-2021 н. р. мережа класів по школі становить:
- здобувачів освіти 670, класів – 31 (середня наповнюваність класів – 22 дитини), з них 4 класи (21 учень) закінчили 2020-2021 н. р. у філії ліцею;
- функціонували 3 інклюзивні класи, у яких навчаються діти із особливими освітніми потребами. Освітній процес у класах з інклюзивною формою навчання здійснювався за розробленими індивідуальними навчальнимипланами для дітей з ООП з урахуванням висновків психолого-медико-педагогічної консультації;
- організовано домашнє навчання для 2-ох дітей з особливими освітніми потребами;
- забезпечено навчання за екстернатною формою навчання 1 учениці (11 клас).
Упродовж року 25 дітей вибулоі стільки ж саме прибуло. 26 школярів (3,8%) доїжджають на навчання у Шепетівку, не навчається 1 учень (0,2%), який має відповідний висновок ЛКК; 2 (0,4%) навчаються у спеціальних закладах для дітей, які мають вади розумового розвитку.
Згідно наказу МОН України «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» станом на 1 червня 2021 року до прийнято 57 заяв від батьків про зарахування дітей до 1-их класів. Планується набір у 10 класи (не менше 30 здобувачів освіти).
Упродовж 2020-2021 н.р. здобувачі освіти отримували профільну та допрофільну підготовку:
11 клас – філологічний (українська мова);
10-А клас – математичний профіль;
10-Б – географічний профіль;
9-А – поглиблене вивчення біології;
9-Б – поглиблене вивчення фізики
8-А клас – поглиблене вивчення історії;
8-Б клас – поглиблене вивчення математики.
Традиційними є курси за вибором в 1-11 класах.
Важливим інструментом системи забезпечення якості освітньої діяльності в закладі є моніторинг, який здійснюється впродовж навчального року у формі спостереження, опитування, виконання контрольних зрізів навчальних досягнень, вивчення документації. У процесі проведення моніторингів вивчаються:
- стан освітнього середовища;
- стан матеріально-технічного забезпечення;
- освітня діяльність педагогічних працівників;
- динаміка навчальних досягнень здобувачів освіти;
- напрями профільного вивчення предметів і курсів;
- забезпечення наскрізного процесу виховання.
Для забезпечення умов реалізації моніторингу в нашій школі розроблено внутрішню систему забезпечення якості освіти, затверджену наказом по школі від 28.12.2019 р. № 219-ОД «Про затвердження та введення в дію Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітив Судилківському ліцеї Судилківської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області». За результатами педагогічного моніторингу в січні 2021 року проведено засідання педагогічної ради «Web-технології як засіб активізації пізнавальної активності школярів».
Предметний рейтинг ЗНО здобувачів освіти Судилківського ліцею відстежуємо з 2013 року. За результатами ЗНО-2020 року Судилківський ліцей піднявся на 18 позицій і посідає 109 рейтингове місце серед 292 ЗЗСО Хмельницької області. Нагадую, що від ДПА у вигляді ЗНО випускники були звільнені, тому порівняти його результати з результатами річного оцінювання ми не можемо з об’єктивних причин. Проте, на жаль, жоден випускник нашої школи у 2020-му, як і в попередніх роках, не набрав максимальної кількості балів з жодного предмету.
У 2020-2021н. р. немає жодного претендента на нагородження Золотою медаллю і Свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти з відзнакою.
Освітній процес у закладі забезпечують 69 педагогів. З них 60 мають повну вищу освіту, 9 – базову вищу освіту (бакалавр). Вищу категорію мають 35 вчителів, першу категорію – 14, другу – 6 та категорію «спеціаліст» мають 5 вчителів. По 11педагогівмають педагогічне звання «учитель-методист» та «старший учитель».
Впродовж року було організовано роботу шкільної атестаційної комісії, ради методичного кабінету, проведено оперативні наради, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.
Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів та курсовій перепідготовці, яка здійснювалася у 2020-2021 н.р. згідно перспективного плану та рішення педагогічної ради (протокол №11 від 30.08.2020 р.). В період з вересня 2020 р. по травень 2021 р. курси підвищення кваліфікації при ХОІППО за очною формою навчання пройшли 20 педагогів. З метою підвищення фахової, методичної та мультимедійної грамотності усі педагоги пройшли курси підвищення на освітніх платформах «EdEera», «EdCAMP», «На урок», ІМЗО тощо, про що свідчать відповідні сертифікати.
Атестація педагогів ліцею у 2020-2021 н. р. також здійснювалась відповідно графіка. У звітному році було проатестовано 23 педагогічних працівника, з них: 21 педагогічний працівник Судилківського ліцею та Судилківської філії, 2 вихователя Судилківського ЗДО «Колосок».
Особлива увага приділялась вивченню й поширенню передового педагогічного досвіду. Впродовж року узагальнено й запропоновано для подальшого поширення досвід учителя фізкультури Мушинського В. Л., учителя інформатики Мороза О. О., учителя образотворчого мистецтва та мистецтва Сніховської Н. А., вчителя початкових класів Одудько Л. І. (протокол педради № 13 від 22.11.2020 р.).
У 2020-2021 н.р. діяльність педагогічного колективу ліцею була спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей. Для задоволення пізнавальних потреб учнів у ліцеї запроваджено курси за вибором – 29 год., організовано роботу 8 гуртків, у закладі працює 5 спортивних секцій.
Належну увагу приділяють педагоги ліцею й роботі із учнівською молоддю: Литвиненко Д. (9-А кл., вч. Пипич Н. А.) та Девель А. (9-А кл. вч. Замурняк Г. Я.) стали призерами обласного етапу МАН.
- Девель А (9-А кл.) – призер (ІІІ м.) Всеукраїнського конкурсу учнівської молоді «Об’єднаймося ж, брати мої!» (вч. Болюх І. В.).
- Ковальчук К. (8-Б кл.), переможець Всеукраїнського конкурсу есе ім. Я. Кемського, володар призу читацьких симпатій Всеукраїнського конкурсу «Фан-фест-2021», фіналістка Всеукраїнського відкритого марафону з української мови ім. П. Яцика.
- Кондрачук І., (10-А кл.) – учасник, а Девель А., (9-А кл.) переможець регіонального конкурсу «Ядерна енергетика і світ». Кондрачук І., (10-А кл.)– учасник Міжнародного курсу з атомної енергетики за підтримки громадської спілки EUROASта центру МАНУ та Аргонської національної лабораторії (вч. Замурняк Г. Я.).
- Фещин Я. (9-В кл.) – ІІІ м. та Стельмах В. (9-В кл.)- ІІ м. в обласному етапі конкурсу відеороликів «Інформаційна безпека: реальні та потенційні загрози» (вч. Шиманюк А. П.).
- Товстюк В., (5-Б кл.) – переможець, Драч Д. (5-Б кл.) – призер (ІІ м.) обласного заочного конкурсу «Природа України очима дітей. Хмельниччина» (вч. Семенюк Л. П.).
- Товстюк В., (5-Б кл.) – учасник Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя батьківщина – Україна».
- Гордійчук А. (11 кл.) – переможець обласного конкурсу з математика і економіки; 7 учнів 8-Б класу. стали учасниками проекту МАН України «Математичне літо» (вч. Верхогляд Ю. Ю.).
- Лабунець А. (10-А кл.) – учасник XIV Міжнародного конкурсу з українознавства (вч. Лабунець І. Я.).
- Гордійчук А., Косар А., Товстюк Д. (11 кл.) – призери (ІІ м.) обласного етапу конкурсу-презентацій «Моя громада і я» (кер. Серветник Л. І.)
- Ланова К. (4-В кл.) стала переможцем обласного конкурсу «Олімпійський талісман» (вч. Ланова Т. М.).
- Брацька К. (8-Б кл.) – І м. у Всеукраїнському спортивному конкурсі «CRAZYCHIER». (вч. Мушинський В. Л.).
- Команда «Судилківські Відуни» стали призерами (ІІІ м.) обласного конкурсу «Впоряд» гри «Сокіл» («Джура»).
- Ляшенко М. (8-Б кл.) – переможець Міжнародного фестивалю – конкурсу «DNIPROARTFEST» (вч. Лукащук О. В.).
- Свірщук І. (6-Б кл.) – переможець обласного збору юних натуралістів (вч. Кузьмінська К. М.).
- Лабунець А. (10-Б кл.) стала призером І Всеукраїнської онлайн-олімпіади з історії «Єдина Україна: історія соборницького поступу» (вч. Королевська С. М.).
- Безштанько М.(9-Б кл.), Троян З. (9-Б кл.) – І м. та Дорожа В. (9-А кл.) – ІІ м. в обласному заочному конкурсі «Еврика в астрономії» (вчитель Замурняк Г. Я.).
- Слободзян М. (9-А кл.) – переможець Міжнародного Інтернет-флешмобу до 150-річчя з дня народження Лесі Українки (вч. Пипич Н. А.).
- Литвиненко Д. (9-А кл., вч. Пипич Н. А.) та Покровська Я (8-Б кл.,вч. Демчук Л. П. ) – стали учасниками обласної V регіональної науково-практичної конференції «Філологічний дискурс, лінгвокраїнознавчий та професійний аспект».
- Ланова К. (4-В кл.), Андрєєва М. (10-А кл.), Фурманець Н (9-А кл.) – переможці Всеукраїнського онлайн-конкурсу «Спорткрафт-геймз» (вч. Мушинський В. Л., Ланова Т. М.).
- Всеукраїнські змагання з черлідингу: команда «Прінцес» (4 кл.) ІІ м., «Тріо» – І м.
- 14 здобувачів освіти 7-А кл. стали крутими виконавцями Fun-зарядки Моршинська JuniorZ (вч. Ланова Т. М.).
- Власюк А. (6-Б кл.) – переможець конкурсних випробувань онлайн-проекту «Майстер-класи повертаються» ( вч. Мушинський В. Л.).
- Робота учениці 4-В класу Антонюк М., виконана у співавторстві з керівником Фурманець Л. В., увійшла до збірника наукових матеріалів учасників VI Всеукраїнської наукової шкільної конференції «КРОК У НАУКУ», організаторами якої виступили: Об’єднання науковців GlobalNauka, Онлайн-сервіс «Організатор конференцій», Кафедра технології неорганічних речовин та екології Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет» (м. Дніпро) за напрямком «Маленькі науковці (роботи учнів 1-4 класів)».
- Учнівська команда виборола два третіх місця у Всеукраїнському спортивному конкурсі «UKRAINIANBEAHCAMES-2020» та «CheerCONTEST – 2020» (вч. Мушинський В. Л., Ланова Т. М.).
- Команда учнів «Судилківські відуни» стали учасниками І обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри для середньої вікової групи та вибороли І м. у конкурсі представлення роїв «Ватра» та ІІ м. у змаганнях «Перетягування линви» (кер. Береговський Ю. В.)
- Досить активними є здобувачі освіти у мистецьких конкурсах (вч. Сніховська Н. А.): 7 учнів стали призерами обласного заочного конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!»; 22 здобувачі освіти нагороджені грамотами за активну участь в обласному конкурсі дитячої творчості «Творимо добро разом з ASPIK»; 6 ліцеїстів – переможці та призери Всеукраїнського дистанційного конкурсу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Битва жанрів»; 3 учні (1 переможець, 2 призери) Всеукраїнського художнього конкурсу «Календар CLOBE 2021»; 10 учнів взяли участь у міжнародному фестивалі- конкурсі мистецтв і талантів «Lovestar»)- 3 переможці (Андрощук К., Чернушич К., Ціпцюра П.) та 7 призерів ( Чернушич Д., Котик С., Устич Д., Власюк А., Клімчук С., Поліщук Я., Коломійчук А.). Учитель нагороджена медаллю «За відданість справі».
Переможцями районного етапу предметних олімпіад стали 11 учнів ліцею: Дорожа В. (9-А кл.): математика, фізика та трудове навчання; Покровська Я. (8-Б кл.), Більчинська В. (9-А кл.), Гордійчук А. (11 кл.) – англійська мова; Моцеглова Т. (8-Б кл.) – нім. мова; Тригубець А. (7-Б кл.): хімія; Чайка С. (8-Б кл.): біологія; Чернушич Д. 7-Б кл.): трудове навчання; Кондрачук І. (10-А кл.): фізика. Однак відповідно до наказу МОН України від 11.11.2020 р. №1398 «Про внесення змін до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт, олімпіад зі спеціальних дисциплін та конкурсів фахової майстерності» проведення предметних олімпіад було призупинено, що не дає можливість здійснити глибокий аналіз результативної участі здобувачів освіти ліцею.
Заклад освіти взяв участь в старті навчальної програми «Супергерої FAST», розробленої міжнародною ініціативою Angels за участі департаменту освіти та соціальної політики Університету Македонії (куратор Алфьорова О. М.).
Здобувачі освіти є активними учасниками інтерактивних конкурсів «Грінвіч», «Орлятко», «Кенгуру», «Левеня», «Колосок осінній» тощо, Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок», Всеукраїнського конкурсу до дня гідності та свободи., заочного етапу конкурсу МАН – юніор-ерудит «Астрономія».
Педагоги ліцею приділяють належну увагу власній самоосвіті через активну участь у тренінгах, семінарах, вебінарах, конференціях різного напрямку та рівнів, про що свідчать відповідні сертифікати. Щороку педагоги беруть участь в обласному інтернет-форумі «Науково-методичний супровід педагогічних працівників у світлі Концепції НУШ» (Одудько Л. І., Ковальчук С. В. та ін.). 4 педагоги ( Береговська Н. О., Власюк Л. В., Михальчук Т. М., Казалінова Н. М.) стали учасниками Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Імплементація інклюзивної освіти в контексті реформування НУШ». Окремі педагоги закладу освіти охоче діляться досвіду в Інтернет-виданнях, педагогічних форумах, сайті «На урок». Демчук Л. П., Одудько Л. І., Туракевич І. В.- учасники регіональної науково-практичної конференції «Здобувач освіти в НУШ: домінанти розвитку та шляхи мобілізації ресурсів». Адамець Н. М., Бабак О. М., Грицай С. І. – учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Професійний розвиток педагога у високосмисловому полі сучасної освіти». Михальчук Т. М. – учасник IV Всеукраїнського вернісажу-практикуму «Профорієнтація і підприємливість у сучасному закладі освіти»; Ланова Т. М., Одудько Л. І. – учасники ІІІ Міжнародного симпозіуму «Освіта і здоров’я підростаючого покоління» (м. Київ).
Більшість педагогів школи – активні учасники публікації уроків на «naurok.com.ua» та плідно співпрацюють з видавництвами фахових журналів: Денисюк О. Г. з журналом «Зарубіжна література».
Результативною була участь педагогів у ярмарку педагогічних посібників «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування – 2020»: посібник Самолюк Н. О., Фурманець Л. В., Поліщук І. І. – «Збірник завдань з математики. 1 клас» – І м., Михальчук Т. М. – «Аспекти написання власного висловлювання німецькою мовою» – ІІ м., Туракевич І. В., Давидюк Г. А., Літвінчук Г. І., Федорчук Н. М. – «Брендбук екологічної грамотності і здорового способу життя НУШ»- ІІ м., Одудько Л. І. – «Дидактичні ігри на уроках української мови 1-4 кл.» – ІІІ м. у виставці.Представлені закладом роботи є основою для удосконалення освітньо-виховного процесу, модернізації методичної роботи та впровадження ефективних педагогічних інновацій в освітню систему ліцею.
Слід відмітити й плідну роботу усіх учасників освітньо-виховного процесу в умовах карантину в дистанційному режимі. Для ефективної організації навчання здобувачів освіти закладу з освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагоги ліцею використовували різноманітні форми дистанційного навчання: електронна пошта, форум, відеоконференція, блог, Середовище Classroom , Webeх, Zoom, соціальні мережі, Viber та інші.
Впродовж року досить ефективною була діяльність Web-сайту закладу освіти, на якому постійно висвітлювалися шкільні новини.
В Судилківському ліцеї та філії працює 31 класний керівник, які об’єднані в методичне об’єднання класних керівників (кер. Ткачук Н. А.) та три творчі мобільні групи: «Шанс» (кер. Болюх І. В.), «Пошук» (кер. Устюшкіна Т. В.), «Олімп» (кер. Грицай С. І.).
Найактивнішими класні керівники були під час проведення методичних заходів: «Стан діяльності класних керівників 8-11 кл. щодо впровадження Програм національно-патріотичного виховання учнівської молоді, що впроваджуються в ліцеї»; «Використання інтерактивно-комунікативних технологій у формуванні ціннісного ставлення особистості до себе»; «Методи превентивного виховання». У 2020-2021 н.р. класні керівники активно продовжували роботу щодо реалізації: Програми заради здорових і радісних школярів «HEALTHY SCHOOLS» та Проекту «JuniorZ» (вч. Ланова Т. М; Мушинський В.Л.), проекту шкільного тижня активізму «Спільно! Сильно!» (Демчук Л. П.), Всеукраїнському творчому проекті «Мішечок» (Ляшенко О. Г. та класні керівники), семінарі «Роль особистості класного керівника у формуванні творчо працездатного учнівського колективу» (Береговська Н. О.). Слід відзначити, що класні керівники 8-11 класів активно використовують у своїй діяльності інтерактивну програму науково-методичного центру інноваційних технологій виховного процесу НАПН України «Через національне самоствердження до процвітання». З вересня 2020 року педагогічний колектив закладу у співпраці із Рівненським ДГУ працює над науково-практичною темою «Формування національно-культурної ідентичності дітей та молоді».
У 2020-2021 навчальному році у ліцеї та філії було організовано та проведено ряд виховних заходів. Зауважу, щоупродовж навчального року проведено ряд заходів: Свято першого дзвоника «З Україною в серці!»; фотовиставка «Ми – частинка України»; Тематична виставка у медіатеці «Олімпійський рух в Україні» до Дня фізичної культури та спорту (Попович І. Й., бібліотекар); змагання «Малі олімпійські ігри» (1-4 класи, вчителі фізичної культури); відеофлешмоб до Дня миру «Під мирним небом»; захід-реквієм «Голокост – трагічна сторінка історії»; виховний захід «Крути 1918»; виготовлення лепбуків «Небесна Сотня: Ми пам’ятаємо!»; квест-гра «Подорож в країну Мовознавства»; вікторина «Шевченкознавці»; відео-флешмоб «Пам’ятаємо. Перемагаємо.»; фото-флешмоб «Вишиванка єднає українців»; «Сучасні борці за єдність України», до Дня толерантності, «Пам’яті жертв Голодомору», «22 січня – День Соборності України», «10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини», флешмоб «Українська хустина», гра-мандрівка «Знавці дорожньої безпеки», гра-квест «Мандрівка островами вогню»; тренінгове заняття «Разом проти булінгу» до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу; відеопривітання «Цей світлий день належить вам по праву» до Дня вчителя; єдиний урок до Дня гідності та свободи «Історична правда»; участь у проекті до Дня гідності та свободи «GlobalDignityDay»; флешмоб «Я люблю вишиванку» та інші.
В період дистанційного навчання також здійснювалася виховна діяльність. Згідно плану виховної роботи ліцею проводилися заплановані заходи. Для організації заходів було створено групи у Viber, GoogleClassroom та інші. Результати роботи висвітлювались на сторінці закладу у Facebook: флешмоб «Живи Земля» до Всесвітнього Дня Землі; челендж «Очистимо планету від сміття»; флешмоб пам’яті «Ніколи знову»; флешмоб-вітання до Міжнародного Дня Матері; флешмоб «Відпочинок із сім’єю» до Міжнародного Дня сім’ї.
Як показала перевірка, у 2020-2021 н.р. класні керівники ліцею та філії спрямовували свою виховну діяльність на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей. Для задоволення пізнавальних потреб учнів та розвитку їх обдарувань у школі організовано роботу 12 гуртків, 31 клуб за інтересами, 3 спортивні секції. Частина школярів є вихованцями спортивних секцій та гуртків художньо-естетичного циклу, які функціонують у м. Шепетівка та при Судилківському БК. Загалом гуртковою роботою охоплено 78% учнів та 100% беруть участь у діяльності клубів за інтересами. І, як результат натхненої праці педагогів та школярів, маємо чудові результати:
- Ляшенко Марія (8-Бкл.) – лауреат (гран-прі) Міжнародного фестивалю DniproArt-fest, призер (І м.) Міжнародного фестивалю «Мир Фест»; призер (ІІ м.) Міжнародного фестивалю «EgyptForum–fest»; Ляшенко Марія (8-Б кл.) та Валько Софія (7-А кл.) – призери (ІІІ м.) Міжнародного фестивалю «Германія» (керівник Лукащук О. В.);
- Команда Судилківської ТГ – призер (диплом ІІІ ст.) обласного свята-конкурсу писанкарства «Подільська писанка» та обласної заочної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва (диплом ІІ ст.) «Знай і люби свій край» (кер.: Сніховська Н. А.). Слід відзначити роботу керівника гуртка «Акварель» Сніховської Н. А. Її вихованці є активними учасниками та щорічними переможцями і призерами конкурсів мистецького спрямування різного рівня: Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та інших, в тому числі і міжнародних. Вироби її гуртківців експонуються на виставках та конкурсах різних рівнів і займають призові місця, про що свідчить колекція грамот та дипломів.
Педагоги ліцею та філії впродовж навчального року брали участь у різноманітних фахових конкурсах, заходах, конференціях, вебінарах, семінарах тощо:
– ІІІ Міжнародний симпозіум «Освіта і здоров’я підростаючого покоління» (Одудько Л. І., Ланова Т. М.);
– Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування у школярів та студентської молоді нових смислів в освітньо-виховному процесі» (Регула Т. А., Михальчук Т. М., Береговська Н. О., Власюк Л. В.).
- Освітнє середовище, джерела фінансування Судилківського ліцею.
Наш школа здійснює освітню діяльність в одній двоповерховій будівлі, маючи в своєму арсеналі 37 навчальних кабінетів, 2 спортзали, 3 майстерні, актову залу, медіа теку, ресурсну кімнату, кабінет ЛФК, 2 спортмайданчики, футбольне поле з штучним покриттям, тренажерний майданчик.
В ліцеї дотримуються вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України 25.09.2020 р. № 2205.
Повітряно-тепловий режим навчальних приміщень відповідає санітарним вимогам. Усі навчальні приміщення ЗО мають природне освітлення, проте рівень штучного освітлення в окремих навчальних кабінетах є недостатнім. Для захисту від прямих променів сонця вікна більшості навчальних кабінетів облаштовані поворотними жалюзями.
Під час перерв проводиться провітрювання навчальних кабінетів та вологе прибирання коридорів. Спостереження показало, що здобувачі освіти дотримуються питного режиму шляхом використання індивідуальних ємностей з водою, якими їх забезпечують батьки, хоча у шкільній їдальні теж організовано доступ до питної води.
Харчування здобувачів освіти забезпечується роботою штатних кухарів з відповідною освітою та кваліфікацією.
Гарячим харчуванням охоплено 589 учнів ліцею (всього в освітньому закладі навчається 670 дітей), що становить 88% та 20 учнів філії (100%).
Вартість харчування на одну дитину складає 20 грн. Безкоштовно харчуються 263 учні початкової школи та 67 дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, дітей, які перебувають під опікою. Учні 5-11 класів, які виявили бажання харчуватися, здійснюють оплату шляхом переводу коштів на спецрахунок відділу освіти Судилківської сільської ради.
Адміністрацією ліцею забезпечується постійна координація процесу організації харчування, систематичний контроль за харчовими нормами і якістю продукції, яка надходить до харчоблоку, проводиться контроль щодо організації безоплатного харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», дітей учасників АТО.
У закладі наявний банк даних на дітей, які потребують дієтичного харчування, який систематично поновлюється. Забезпечення харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами здійснюється відповідно до Додатку 11 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (п. 11 р. IV).
Для приготування їжі використовується нове сучасне обладнання різноманітного функціонального спрямування, встановлене в ході реалізації спільного проекту Судилківської сільської ради та Мінрегіонбуду, розпочатого у 2017 році (проект реалізовано відповідно до державних будівельних норм України ДБНВ.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Мінрегіонбуду від 30.11.2018 р. № 32).
В освітньому закладі буфет відсутній, проте в їдальні працює пекар-кухар, який щодня готує свіжу випічку до обіднього столу.
Окрім того, їдальня оформлена і облаштована сучасними меблями у теплій кольоровій гамі, що є важливим елементом адекватного сприйняття вигляду їжі.
Харчування в ліцеї організовано таким чином, що на кілька тижнів складаються сезонні меню. Страви готуються за технологічними картками, які відповідають оновленим вимогам і нормам харчування. Меню шкільної їдальні зазнало змін, зараз у нього включено топові страви із збірника рецептів Євгена Клопотенка, кулінарного експерта, автора і керівника проекту CultFood, команда якого упродовж трьох років займалась розробкою шкільного харчування. Необхідно зазначити, що це допомогло вирішити проблему безграмотно скомбінованої та одноманітної їжі в харчуванні.
У їдальні освітнього закладу дотримуються всі санітарно – епідеміологічні вимоги до організації харчування дітей, про це свідчить той факт, що за час роботи в ліцеї не було зафіксовано жодного випадку захворювання кишковою інфекцією з вини їдальні.
Кожен учитель має робоче місце. У коридорах облаштовані місця для відпочинку учнів.
Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться вчасно. У кабінетах підвищеного ризику оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять.
Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при керівнику. Адміністрація ліцею пройшла навчання і перевірку знань з питань охорони праці, про що видано відповідні посвідчення.
У закладі розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку з учасниками освітнього процесу. Проте впродовж 2020-2021 н. р. зафіксовано 4 випадки невиробничого травматизму та 1 випадок травматизму під час освітньо-виховного процесу серед учнів та 1 випадок травматизму невиробничого характеру серед вчителів ліцею.
У закладі наявна мережа Інтернет з вільним доступом. Усі опитані учні підтвердили, що поінформовані закладом освіти з питань безпечного використання мережі Інтернет, однак менше половини батьків вважають, що робота з ними щодо безпечного використання мережі Інтернет не проводиться або проводиться нерегулярно.
На вебсайті закладу освіти розміщено підбірку тематичної інформації, яка періодично поновлюється, проте лише окремі батьки вказали, що отримують інформацію про діяльність освітнього закладу через вебсайт.
Уліцеїналагоджено систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу. Усі опитані педагогічні працівники вказали, що у закладі застосовуються заходи, що допомагають їм адаптуватись до змін умов праці: проводяться консультації, організовано педагогічне наставництво. 3 учнями першого класу проводяться адаптаційні заняття, індивідуальні бесіди, здійснюється консультування батьків.
Упродовж 2020-2021 навчального року в Судилківському ліцеї було виявлено 5 випадків фізичного і психологічного насилля відносно дітей.
В Судилківському ліцеї було зареєстровано 3 звернення щодо випадків булінгу, але дані випадки не були кваліфіковані як булінг (цькування), а як одноразовий конфлікт.
Фактів, пов’язаних з погіршенням психологічного та фізичного стану здобувачів освіти під час освітнього процесу, не встановлено.
За період з 01.09.2020 р. по 14.06.2021 р. в Судилківському ліцеї соціально-психологічною службою в учнівському середовищі були проведені такі профілактичні заходи щодо протидії та профілактики булінгу:
- Діагностична робота: анкетування, опитування, спостереження з метою визначення актуальності проблеми жорстокого поводження та насильства над дітьми.
- Заняття з елементами тренінгу «Безпечний інтернет або я вмію безпечно користуватись інтернетом», «СТОП булінг»;
- Семінар-практикум для учнів «Соціальні мережі в житті підлітків»;
- Тренінг «Вбережи себе від небезпечних онлайн-квестів для підлітків», «Інформаційна безпека в інтернеті».
- Бесіди: «Що я знаю про булінг?», «Булінг в учнівському середовищі», «Вирішення конфліктів мирним шляхом».
- Інформаційні стенди, куточки, поширення онлайн-пам’яток для батьків.
- Співпраця зі спеціалістами, що працюють у сфері подолання насильства та жорстокості: представники ССД, поліції.
- Проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», яка в нетрадиційній творчій формі розкриває специфіку проблеми.
Однією з найактуальніших соціальних проблем сучасності стало поширення агресії та насильства у суспільстві, особливо серед дітей. Прикро те, що конфлікти виникають найчастіше через дрібниці, через невміння спілкуватися, небажання зважати на потреби інших людей, надмірну агресивність.
З цією метою у Судилківському ліцеї протягом 2020-2021 н.р. працювала Шкільна служба порозуміння, до якої увійшли 10 учнів ліцею. Учні-медіатори на засіданнях Шкільної служби порозуміння знайомились з прийомами медіації та вчились розв’язувати конфлікти мирним шляхом.
Протягом навчального року до медіаторів ШСП було чотири звернення учнів про допомогу вирішити конфлікт. Так як основним принципом медіації є добровільність, не всі сторони конфлікту готові вирішувати конфліктну ситуацію. Позитивний результат медіації досягається тоді, коли всі учасники конфлікту налаштовані на позитивне сприйняття ситуації та серйозний підхід до її вирішення.
Фінансування закладу в 2020-2021 н.р. здійснювалося за рахунок бюджетних коштів.
80% всіх витрат складають витрати на заробітну плату працівникам та витрати, пов’язані із утриманням приміщення (це послуги пов’язані з тепло-, водо- та енергопостачанням, вивозом побутових відходів, обслуговування телефонного зв’язку та мережі інтернету). Також упродовж навчального року здійснювалися витрати на відрядження працівників.
Зміцнення матеріально-технічної бази здійснюється ВИКЛЮЧНО ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ. Для детального ознайомлення з кошторисом, придбаннями закладу освіти можна перейти на сторінку сайту ліцею sydschool.org.uaу розділ «Доступ до публічної інформації».
Дякую голові Судилківської сільської ради Котик Т. М., депутатському корпусу, депутату обласної ради Мовсісяну В. М. за можливість навчатись і працювати в сучасному освітньому середовищі.
Згідно плану заходів щодо підготовки до нового 2021-2022 н. р. планується проведення робіт:
- Введення в експлуатацію актової зали.
- Ремонт навчальних приміщень.
- Облаштування 2-ох перших класів згідно потреб Нової української школи.
- Поповнення закладу засобами мультимедійного контенту.
- Благоустрій шкільної території.
- Підсумки анкетування учасників освітнього процесу щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
З метою комплексного самооцінювання ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти у березні 2021 року в закладі було здійснено анкетування учнів, батьків, педагогів за методикою ДСЯО.
Узагальнення результатів подано у вигляді графіків на слайдах
Кількісний аналіз результатів анкетування свідчить про загальний достатній рівень якості освітньої діяльності нашого закладу. При цьому респонденти найвище (86,7%)оцінили управлінські процеси, найнижче –(81,9, тобто вимагає покращення) система оцінювання Судилківського ліцею.
Дякую всім за участь в опитуванні! Обіцяю висловлені зауваження взяти до уваги.
Дякую усім за результативну роботу.
Ми упевнено йшли вперед, намагалися демонструвати високий рівень професіоналізму та науковості. Ще один навчальний рік примножив досвід роботи, який додасть ще більше сил та натхнення на нові здобутки та досягнення.
Попереду ще багато складної, кропіткої роботи:
– Продовжити роботу з впровадження основних положень НУШ в початковій школі;
– Впроваджувати принципи педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці усіх учасників освітнього процесу та принципу дитиноцентризму;
– Створити умови для забезпечення безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
– Забезпечити умови для соціального захисту дітей пільгових категорій та для навчання і розвитку талантів обдарованих учнів;
– Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності;
– Забезпечити системний психолого-педагогічний супровід всіх учасників освітнього процесу;
– Забезпечити ефективну взаємодію з громадськістю,з метою розвитку учнівського самоврядування, залучення його до вирішення питань організації життєдіяльності школи;
– Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов під час освітнього процесу;
– Удосконалювати навчально-матеріальну базу школи, впроваджувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології;
– Удосконалювати форми і методи дистанційного, змішаного навчання.
Для візуалізації наданих матеріалів за допомогою Google Презентації можна переглянути презентацію “Звіт директора ліцею за 2020-2021 н. р.”
Хочу, щоб у новому навчальному році девіз колективу: «Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогоднішніх» підтверджувався реальними справами.