Знайомимося з новинками

10/12/2015 0 від Наталія Ребекевша
Знайомимося з новинками

Шкільна бібліотека отримала новинки, які допоможуть розширити кругозір читачів: учнів та педагогів школи.

Ольга Чигиринська «Операція «Острів Крим»
«Операція «Острів Крим» – перероблений роман «Ваше благородіє », що вийшов у видавництві «Фоліо» у 2000 році.
Сюжет роману: в 1920 році десь в паралельному світі завдяки географічному положенню і по примсі історії Крим залишився вільним від влади більшовиків. Але минуло шістдесят років, і в 1980-му він захотів приєднатися до Радянського Союзу. Крим бажав возз’єднання, а отримав окупацію. Простягнув руку дружби, а на ній зачинили наручники. І тоді кримці вирішили, що з них вистачить … Капітан гірських єгерів Арт Верещагін повинен виконати покладену на нього важливу місію, пов’язану з початком вторгнення радянських військ.
«Навіщо читати» Шарль Данціг
«Читання не суперечить життю. Воно — саме життя, життя значно серйозніше, не таке жорстоке, не таке фривольне, значно триваліше, більш горде і менш марнославне, досить часто з усіма слабкими сторонами гордості, сором’язливістю, мовчанням, відступом. В утилітарності світу воно підтримує відстороненість на користь мислення.
Читання нічому не служить. Саме тому воно така велика річ. Ми читаємо власне тому, що воно нічому не служить». Поради, прояви ніжності, уїдливі зауваження та концепція читання як «брата літератури», вони обоє крокують поруч у боротьбі з часом.
Це – філософія читання, яка змушує дивуватися, захоплюватися та аплодувати; породжуючи лише одне прагнення: (її) перечитати.
Анатолій Горовий «Забутий митрополит Сильвестр Косов»
XVII століття сповнене суперечностей, зрад і звитяг. Запорізька Січ раз у раз, виходячи з берегів усталеної Речі Посполитої, нуртувала. Боротьба козацтва за свої привілеї часто-густо межувала зі сваволею і залишала поза межею своїх інтересів український люд. Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний зробив відчайдушну спробу перетворити свавільників-козаків на рушійну силу українства, опору православ’я. Задля цієї мети дбав не лише про об’єднання різних верств народу, а й про належну освіту та розвиток культури.
По смерті Сагайдачного цю ідею перейняв знаний митрополит Петро Могила. А соратником став його учень, а потому і спадкоємець митрополичої кафедри Сильвестр Косов – патріот, який надихав Богдана Хмельницького вести війну не за чергові козацькі привілеї, а за державність, намагався протистояти Переяславським трактатам і втраті Київською митрополією своїх прав. Ця обставина і спричинила замовчування цієї непересічної постаті впродовж багатьох століть. Та нині прийшов час “збирати каміння” і повернути ім’я славного сина українського та білоруського народів Сильвестра Косова.
Павло Загребельний «Сергій Параджанов»
Сергій Параджанов – особистість непересічна в усьому, починаючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають «грузинським і українським режисером вірменського походження») і закінчуючи усім його життям. У середині 1960-х він увірвався в світовий кінематограф фільмом «Тіні забутих предків», і з того часу про нього не припиняють говорити. Ексцентричний, непередбачуваний, епатажний Параджанов не бажав і не міг жити «за правилами». Зрозуміло, що багатьом це не подобалось. Як сказав сам режисер, влада викреслила його з життя на 15 років – його то саджали до в’язниці, то просто не давали працювати. І все-таки він вижив і продовжив творити.

Віктор Савченко «Симон Петлюра»
Симон Петлюра був не тільки великим політичним діячем, а й журналістом, літератором. Чому ж тоді він не залишив після себе ні заміток, що не спогадів? Чому увійшов в історію як людина «без особистого життя», як «безтілесний символ» зла, обману, підступності і зради в радянській пропаганді? Адже він був не тільки організатором руху так званих «петлюрівців», але й живою людиною. І чимось адже він заслужив таке ставлення до себе з боку радянського керівництва? Саме про це розповідає нам Віктор Савченко – про Петлюру як про людину.
Ерленд Лу, Петтер Амундсен «Органіст»
В «Органісті» (2006) Ерленд Лу у співавторстві з Петтером Амундсеном — органістом, підприємцем, людиною, яка має безліч різнобічних талантів, — на основі ретельного аналізу текстів Шекспіра та інших матеріалів намагається розкрити загадку його особистості. Чи міг стратфордський лихвар й неосвічений актор-аматор Шекспір написати драми та сонети, які увійшли до скарбниці світової літератури за автор¬ством Шекспіра? Про що свідчить знайдений у його творах «шифр Френсіса Бекона»? І яке відношення до всього цього мають таємничі розенкрейцери?.. Відповіді на ці та багато інших запитань шукайте на сторінках «Органіста».

Мирослав Попович «Кровавий вік»
Книга «Кривавий вік» присвячена ключовим подіям ХХ століття, починаючи з Першої світової війни і закінчуючи кінцем так званої «холодної війни». Автор, більш відомий своїми публікаціями з логіки та методології науки, теорії та історії культури, прагнув використати результати дослідницької роботи істориків і культурологів для того, щоб зрозуміти сенс історичних подій, трагізм доль світової цивілізації, поглянути на хід історії і її інтерпретації з філософської позиції. Оцінка сенсу чи розуміння історії, на глибоке переконання автора, може бути не тільки смакової, суб’єктивної і тому непереконливою, але також обґрунтованою і доказової, як і в природознавстві. Звернення до неупередженого раціональному дослідженню не обов’язково означає релятивізм, втрату гуманістичних вихідних позицій і розуміння людської життєдіяльності як «речі серед речей». Більше того, послідовно об’єктний підхід до історичного процесу дозволяє побачити трагізм епохи і оцінити героїзм людини, здатної захистити високі цінності.
«Україна Incognita»
Книга присвячена історії життя яскравих особистостей – як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, – чиї імена уславили Україну й нерозривно пов`язані з нею. Історія життя українського народу від скіфів і сарматів до трагедій і звершень ХХ століття, у ті епохи, коли він підносився до висот історичної творчості, і тоді, коли страждав під ярмом тотального деспотизму. Історія духовних звершень українців – будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, воїнів, послів. Історія тисячолітньої боротьби людей за свободу й гідне життя. Все це разом читач знайде у цьому збірнику статей про актуальні проблеми стародавньої, середньовічної, нової та новітньої історії України. Книгу об`єднує не тільки хронологічний порядок розташування матеріалів, але й просто думка: ми всі – спадкоємці сотень поколінь людей, що жили на українській землі до нас. Історія не повинна бути Terra Incognita: це наша відповідальність перед нащадками, перед майбутнім.

Марголіна І.Є. «Оповиті серпанком забуття»
Книжка відомої київської дослідниці присвячена належно не вивченому й не оціненому живопису видатних і малознаних українських митців XIX ст. в Кирилівській церкві. Містить нові матеріали, документи, факти, цікаві гіпотези щодо творчості у цьому храмі І. Селезньова, Х. Платонова, С. Гайдука, М. Климанова, М. Кузнецова та інших митців, доробок яких досі залишався в тіні шедеврів М. Врубеля. Видання багато ілюстроване.

Юрій Винничук «Міфи та легенди українців»
Як Господь створив землю, звідки пішли гори, як з’явилися на світ чоловік та жінка, звідкіля узялися зорі, грім та блискавка, як було засновано Київ, як помер Олег, як хрестилася княгиня Ольга. Міфи та легенди, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про історичне минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи, а також навчають правил, яких має дотримуватися людина протягом усього свого життя.
Література України
Ця книга стане в нагоді учням середньої школи та взагалі тим, хто цікавиться літературою нашої держави. Бо творчі здобутки українських майстрів слова — як минулого, так і сучасності — заслуговують на більше, ніж відсторонена повага та швидке перегортання сторінок підручників. Спробуйте знайти вільну хвилину, узяти до рук «Енеїду» Котляревського чи «Кайдашеву сім’ю» Нечуя-Левицького і перечитати їх. І тоді стане зрозумілим, чому твори багатьох українських авторів у світі вважаються справжніми перлинами літературного мистецтва… Це видання розповідає не тільки про творчість україномовних письменників нашої Батьківщини та української діаспори, а й російськомовних авторів, життя й творчість якіх пов’язана з Україною, зокрема Шолом-Алейхема, М. Булгакова, Б. Чичібабіна та інших. Особлива увага була приділена давньому періоду мистецтва слова, оскільки саме він не дуже широко освітлюється в підручниках. Ви знаєте, чому гітлерівці влаштували справжнє полювання на «Велесову книгу»? А те, що історія «Слова о полку Ігоревім», можна сказати, — справжній детектив? Чому «Історія Русів» мала такий величезний вплив на розвиток самосвідомості наших пращурів? Отже, знайомтеся з українською літературою від її витоків.

Мельниченко В.Ю. «Михайло Грушевський у Москві»
Це масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп звершує трилогію про перебування великих українців – Шевченка, Гоголя, Грушевського – в Москві. Зосередившись на малодосліджених сторінках біографії вченого, автор для розкриття постаті Михайла Грушевського і його доби аналізує, а іноді й відкриває архівні джерела, праці та приватні документи, спогади, листування.
У книзі безліч імен відомих людей, які в московські періоди життя Грушевського співпрацювали, зустрічалися, листувалися з ним. Створено панораму пам’ятних місць і адрес у Москві, пов’язаних з великим українцем. Значну частину їх подано в ілюстраціях. Для широкого читального загалу.

Шандра В.С. «Історія України в особах: ХІХ століття»
До даної книги увійшли нариси про видатних діячів суспільно-політичного життя, яскравих представників науки, культури й мистецтва, які залишили помітний слід в українській історії ХІХ-го століття. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

Олійник Б.І. «Основи: Поезії. Поеми»
Борис Ілліч Олійник – видатний український поет і громадський діяч, лауреат Шевченківської премії академіка.
До його книги Основи увійшли вибрані твори, які розкривають утвердження людської особистості, висоти духу і моралі, протистояння злу і насильству – головні мотиви творчості одного з чільних шістдесятників.

Істинні слова – “Книга – джерело знань”.