“Запали свічку”

02/12/2015 0 від Наталія Ребекевша
“Запали свічку”

Я бачу на обірваній світлині
Великі очі, сповнені жахіть,
Що знають смерть, що без провини винні,
І все це – очі крихітки-дитини,
Що тихо за пустим столом сидить…

uУ XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії — Голодомор. Україна, яка завжди була світовою житницею, зазнала масового голоду…

День па́м’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. — це щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

Педагоги школи взяли участь в заході, проведеному 28 листопада 2015 р. в центрі села Судилків, біля пам’ятника жертвам Голодомору. О 16:00 було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого по всій Україні відбулася акція «Запали свічку». Учні нашої школи теж долучились до цього дійства, запаливши свічку в своєму вікні.

До цієї пам’ятної дати, Дня пам’яті жертв Голодомору, у шкільній бібліотеці була організована тематична виставка «Жнива скорботи», з метою ознайомлення учнів нашої школи з тим лихоліттям, яке пережив наш народ.

Вшанувати пам’ ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.