Якість питної води – на часі

22/12/2017 0 від Наталія Ребекевша
Якість питної води – на часі

водаНа шкільну адресу надійшов лист ДОН Хмельницької ОДА № 3252-41/2017 від 06.12.2017 р., який інформує про лист Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 17.11.2017 р. № 602-122-13/. 

У даному документі піднімається актуальне питання – якість питної води.

Зокрема, повідомляється, що Держпродспоживслужба, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства інформує про неблагополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, зокрема щодо збільшення кількості спалахів, пов’язаних з харчовим та водним факторами передачі збудника інфекцій.

За результатами проведеного аналізу стану санітарно-епідеміологічної ситуації в країні протягом останніх років кількість спалахів невпинно зростає, так їх кількість у порівнянні з 2014 роком зросла більше, ніж у 2 рази. Кількість спалахів в організованих дитячих колективах у порівнянні з минулим роком збільшилась у 1,6 рази ( з 57 у 2016 до 91 за 10 місяців  2017 року).

Спеціалістами територіальних органів  Держпродспоживслужби станом на початок листопада 2017 року взято участь у розслідуванні 152 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, в тому числі 91 спалаху в дитячих організованих колективах. За зазначений період під час спалахів постраждало 2012 осіб, у тому числі 1329 дітей (66 %).

Виникнення спалахів гострих кишковиїх інфекційних захворювань, пов’язане, у більшості випадків,  з об’ємами, що мають важливе соціальне значення, зокрема навчальними закладами, закладами оздоровлення, закладами громадського харчування тощо.

На сьогодні привертає на себе увагу і викликає особливе занепокоєння збільшення кількості спалахів, фактором передачі збудника інфекції яких стала недоброякісна питна вода. У поточному році уже зареєстровано 8 таких спалахів,Ю притому, що у 2012-2013 роках спалахи, пов’язані з водним шляхом передачі були відсутні, а з 2014 по 2016 року їх кількість зросла, відповідно, з 2 до 4 спалахів на рік.

Так, у 2016 році було зареєстровано 4 спалахи, пов’язаних з водним фактором передачі збудника інфекції, внаслідок яких постраждало 837 осіб, у тому числі 489 дітей. Одним із спалахів, який для країни набув резонансного значення, став спалах, пов’язаний із вживанням недоброякісної питної води серед мешканців м. Ізмаїл та Ізмаїльського району Одеської області, коли на гострі кишкові інфекції захворіло 776 осіб в т.ч. 449 дітей.

Причиною виникнення водних спалахів стало недотримання стало вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання та водовідведення, незабезпечення якісною питною водою населення та дитячих навчальних закладів.

Враховуючи вищевказане,  в школі розроблено заходи, спрямовані на унеможливлення захворювання дітей на гострі кишкові інфекції, пов’язані із вживанням недоброякісної води, що, в свою чергу, сприятиме запобіганню поширення інфекційних захворювань серед населення.