«Я з’явився на світ разом із кометою Галлея…»

01/12/2015 0 від Наталія Ребекевша
«Я з’явився на світ разом із кометою Галлея…»

МТЗ нагоди 180-річчя від дня народження відомого американського письменника, гумориста, сатирика, публіциста, видавця Марка Твена (1835-1910) в шкільній бібліотеці Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів 30 листопада 2015 року було організовано книжкову виставку, на якій представлено колекцію творів видатного автора.

Марк Твен (справжнє ім’я: Семюель Клеменс) народився 30 листопада 1835 в містечку Флорида, штат Міссурі. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».
Вільям Фолкнер писав, що він був «першим по-справжньому американським письменником, і всі ми з тих пір — його наступники», а Ернест Хемінгуей писав, що «вся сучасна американська література вийшла із однієї книги Марка Твена, котра називається «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Життя Марка Твена було складним і насиченим багатьма зовсім не очікуваними подіями. Він пізнав злети і падіння, бував і багатим, і бідним. Протягом усього життя Марк Твен зумів зберегти чесність, принциповість, любов до людей, незалежно від кольору їхньої шкіри.

Гуморист і сатирик, він ніс людям велику віру в перемогу гуманістичних ідеалів над силами зла, обстоював своє право на критику негативної дійсності в рідній країні, яку любив і хотів бачити кращою. Для нього саме життя стало університетом художньої майстерності. «Мої книги – вода, книги великих геніїв – вино. Воду п’є кожен», – так говорив письменник.

Марк Твен відкрив знаний і водночас напрочуд загадковий світ дитинства. Він створив вічний, нетлінний пам’ятник Дружбі та Дитинству. І доки в душі дорослих залишається мрія хоч на мить стати дітьми, а діти у снах прагнутимуть подорослішати, його герої вічно житимуть на планеті Земля. Дитинство – це сподівання на краще. Тож велика шана письменникові за хвилюючі миттєвості очікування радості і відкриття, які переживають читачі, гортаючи сторінки його чудових творів.

За книгами Марка Твена було створено кінострічки: «Том Сойєр» (1937) Л. Френкеля, “Принц та жебрак” (1972) В. Гаузнера, “Нові пригоди янкі при дворі короля Артура (1988) В. Греся, телесеріал «Пригоди Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна» (1981) С. Говорухіна.

«Я з’явився на світ у 1835 році разом із кометою Галлея… Бог, напевно, вирішив: ось два чудернацьких явища, які неможливо пояснити…». Так про себе, про комету і про Бога міг сказати тільки трохи самовпевнений і дуже дотепний Марк Твен, письменник, який ще за життя став легендою.