День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

11/12/2015 0 від Наталия Казалинова(Сослюк)
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

чорДвадцять дев’ять років тому вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив землю України, залишивши на ній свій чорний слід. Чорнобиль ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Чорнобиль став суворим попередженням людству і змусив замислитися над діалектикою науково-технічного розвитку, його межами і ціною, яку доводиться платити не тільки за глобальний прогрес, а й за помилки та безвідповідальність учених і політиків.
Щороку 14 грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Пам’ятаючи про темні сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій і всіх народів, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу.
До Дня вшанування ліквідаторів у школі проведено ряд заходів:
– Години спілкування: «Дзвони болю і тривог» (кл. керівники 1-11 класів);
– Книжкова виставка «Чорне крило Чорнобиля»;
– Виставка  дитячих малюнків «На невмирущому полі пам’яті» ( кер. Гуртка «Акварель»);
– Перегляд хронікально-документального фільму «Чорнобиль – хроніка важких неділь» (кл. керівники 7-11 класів);
– Вечір-пам’ять «Чорнобильські мотиви».
Людей, які першими прийняли удар нечуваної небезпеки, зупиняли її ціною власного здоров’я, власного життя.  будемо пам’ятати завжди. Ніколи не забудемо чорну сторінку історії України.