Увага! Шахраї!
30/01/2015
Останнім часом у нас в країні активізували свою діяльність зловмисники, які мають за мету ошукати довірливих громадян, використовуючи хитромудрі схеми.
ШАХРАЙСТВО ПО ІНТЕРНЕТУ
Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі.
Шахраї під різними приводами виманюють дані про банківські карткові рахунки (номер, термін дії платіжної картки, ПІН-код та додатковий, розміщений на зворотній стороні картки). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі.
Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на призначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімають усі гроші.
ШАХРАЙСТВО ПО ТЕЛЕФОНУ
ІНОДІ…
Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою.
Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок.
При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз’єднувати зв’язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.
А ІНОДІ…
Іноді на телефон приходить SMS-повідомлення про те, що абонент , власник телефону виграв цінну річ (машину, телевізор, ноутбук, телефон і т.п.). У повідомленні вказують номер телефону, на який треба передзвонити, щоб з’ясувати усі деталі отримання виграшу. «Переможцю» пропонують перерахувати певну суму грошей (так званий податок на виграш). Легковірні громадяни можуть залишитись і без цінного виграшу і без грошей, перерахованих шахраям.
«ЗНЯТТЯ ПОРЧІ»
Іноді незнайомі особи пропонують поворожити вам, особливо на цінних речах, грошах.
Не дозволяйте їм цього робити! Бо, як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам.
Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди із слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди.
Часто у тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).
Щоб не потрапити на гачок шахраїв:
– Не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки;
– Не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет;
– Ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаються гроші;
– Роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.
Якщо ви все ж стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це в міліцію за телефоном 102!