Уроки доброти

02/12/2014 0 від Роман Денисюк
Уроки доброти

Уроки добротиНапередодні Міжнародного дня інвалідів у Судилківській ЗОШ І – ІІІ ступенів були заплановані та проведені уроки доброти з метою формування у школярів любові, поваги, толерантного та співчутливого ставлення до людей із обмеженими фізичними можливостями.
1 грудня методист управління освіти, молоді та спорту Шепетівської РДА Столярчук Т. Р провела виховний захід «Зряче серце не байдуже». У актовій залі школи зібралися учні, педагоги, були запрошені гості: представник духовенства – отець Володимир, настоятель Судилківської Свято-Дмитрівської церкви, а також люди із вадами зору, а їх – цілий колектив Шепетівської організації УТОС.
Насамперед, до присутніх звернувся отець Володимир, який закликав усіх до добра та благоденства, наголосив на тому, що кожне із наших сердець має бути відкритим до чужого горя, і це обов’язково воздасться сторицею; побажав усім злагоди, миру, радості та Божої благодаті.
Зі слів Столярчук Т. Р. присутні дізналися багато цікавого про тих людей, які попри обмежені фізичні можливості досягли висот у різних сферах діяльності, яким вади зору не завадили стати знаменитими та відомими в усьому світі. Діти ознайомилися із шрифтом Брайля, мали змогу самостійно прочитати такий текст. Також деякі з учнів на незначний час відчули себе тими людьми, які бачать серцем. Одягнувши на очі чорні пов’язки, діти виконували найпростіші дії побутового плану і не зовсім справлялися із поставленими завданнями. Було влаштоване змагання між незрячою людиною та учнем по обчищенню картоплини. Знявши чорні пов’язки, діти висловлювалися з приводу того, які почуття викликала у них цілковита темрява.
На завершення члени організації УТОС подарували присутнім пісні у власному виконанні. Здавалося, вони линули із глибин зрячих сердець і торкалися найтонших порухів сердець тих, хто є небайдужим до чужого горя.  (Т. Шмельова, практичний психолог)