Третя практична конференція «Безпека в закладах освіти від учня до вчителя»

22/10/2019 0 від Наталія Ребекевша
Третя практична конференція «Безпека в закладах освіти від учня до вчителя»

през21 жовтня 2019 року у м. Київ на базі Національного транспортного університету відбулася  Третя практична конференція «Безпека в закладах освіти від учня до вчителя», в якій взяла участь фахівець з охорони праці Судилківського ліцею Ребекевша Наталія.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Олена Перевозник, шеф-редактор журналу «Надзвичайна ситуація плюс», начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту генерал-майор служби цивільного захисту Кропивницький Віталій Станіславович, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Афанасьєв Павло Геннадійович та українська акторка Олена Курта.

В ході конференції було розглянуто ряд питань.

Так, Олег Гнатюк, заступник начальника управління інспекційної діяльності – начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничих травм Держпраці, доповідав про Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися зі здобувачами освіти під час освітнього процесу.

Його виступ доповнила Дуброва Наталія Йосипівна, завідувач сектора охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Про зниження ризиків пожежної небезпеки в загальноосвітніх закладах доповідав Олександр Борис, заступник начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту, кандидат технічних наук.

Безпекова складова у внутрішній системі забезпечення якості освіти – тема виступу освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

Віталій Духневич, завідувач лабораторії політико-правових відносин Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник, науковий керівник експерименту, закцентував увагу на питанні «Психологічна готовність до надзвичайних ситуацій у закладах освіти: всеукраїнський експеримент».

Не лише теоретично, а й практично учасники конференції разом із завідувачем кафедри домедичної підготовки Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, кандидатом медичних наук Віталієм Кушніром удосконалювали свої знання з питань надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації у закладах освіти.

Максим Козлов, інструктор крав-мага, тренер дитячої безпеки проекту Krav Kids, поділився досвідом навчання дітей та підлітків основам безпеки.

Конференція виявилася цікавою, пізнавальною, корисною.