Тиждень української мови

31/10/2014 0 від Роман Денисюк
Тиждень української мови

Тиждень української мовиУже традиційно в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений Дню української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки тощо.
Метою всіх проведених заходів було:
донести до учнів красу і багатство української мови;
формувати відчуття краси рідної мови;
розвивати мовленнєві здібності учнів;
збагачувати словниковий запас;
виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
У ході підготовки до Тижня було випущено черговий номер бюлетеня «Слово наше рідне, слово українське».
З 27.10.14 по 31.10.14р. вчителями-словесниками була організована виставка публіцистичних та художніх творів, присвячених Дню української писемності.
27. 10.14. р. відбувся мовознавчий турнір серед учнів 5-х класів, який підготувала і провела вчитель української мови Бабак М.М.
У цікаві формі проходив усний журнал «9 листопада – День української писемності», який піготувала вчитель української мови Мусійчук Є.В.
28.10.14 р. учні 8 класу доводили, що наша державна мова сяятиме й цвістиме за однієї умови – якщо ми не будемо забувати своїх джерел, плекатимемо і берегтимемо калинову українську мову. (Конкурс на краще виразне читання віршів про українську мову, вчитель Томчук В. Ф.)
28.10.14.р. стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу з укр. мови ім. П. Яцика. Вчителькою української мови та літератури Мусійчук Є.В. було проведено конкурс «Моя країна – Україна», Бабак М.М. разом з учнями 8 класу провели вікторину «Знаю і люблю українську мову».
29.10.14.р. “І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь”, – закликають нас учні 7 класу. У своїй літературній композиції «Українська мова – наша честь і гідність», вони відзначають неоціненну роль великого Кобзаря у розвитку рідного слова. Одинадцятикласники закликають молодь єднатися навколо рідного слова, наводять переконливі докази того, що наша мова незрівнянно прекрасна, і цуратися її не слід – захист проектів « Вивчаймо рідну мову» (вчитель Яржемська А.А.).
30.10.14 р.- вчителями-словесниками була організована і проведена зустріч з поетом – Оленою Іськовою. Вчитель Мусійчук Г.А. провела виховний захід « Українська діалектологія. Особливості місцевої говірки».
31.10.14 р. пройшли такі заходи – Круглий стіл «Мова – скарбниця культури» (Яржемська А.А.), творчий конкурс «Диво калинове – чари барвінкові» (Бабак М.М.), конкурс буклетів, висловів про мову (Яржемська А.А.).
У рамках закриття тижня відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали учні майже всіх класів, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів.