“Судилківські мурахи” у фіналі Всеукраїнського конкурсу

27/05/2020 0 від Наталія Ребекевша
“Судилківські мурахи” у фіналі Всеукраїнського конкурсу

 

Судилківські-мурахиРобота колективу Судилківського ліцею спрямована на формування у дітей загальнолюдських духовних цінностей та орієнтирів. Серед них – доброта, любов до ближніх, повага до оточуючих, етичні норми, прийняті суспільством. Проте пріоритетним завданням є виховання учнів, як особистостей, як свідомих  громадян,  як патріотів рідної землі.

Саме з цією метою організовується і проводиться Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), яка з 2015 року набуває розвитку та популярності в Судилківському ліцеї. Гра об’єднала  юних патріотів великої шкільної родини. У ній учні перевіряють і випробовують себе на здатність переборювати труднощі, робити добро, захищати рідну землю, формують характер, опановують навички, які згодом стануть у нагоді в житті.

Надзвичайно важливо, що програма гри дає можливість поєднувати навчальну діяльність та проведення багатогранної позакласної і позашкільної роботи. Найактивнішими учасниками гри у молодшій віковій групі стали учні 3 класу,  які  назвали  свій  рій «Судилківські мурахи» (виховник Одудько Л. І.)  та обрали  своїм гаслом слова «Творимо себе – творимо Україну». Цьогоріч, взявши участь у першому (регіональному) етапі Всеукраїнського заочного конкурсу про роботу роїв молодшої вікової групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), вони з гідністю представили наше козацьке товариство.

Рій «Судилківські мурахи» презентував  проєкт «Роби добро і залучай до цього інших». Юні патріоти, роблячи добрі справи щиро і безкорисливо, виконували відповідальну місію – перевіряли і випробовували себе на здатність покращити життя оточуючих а, значить, змінити себе, змінити Україну. Козачата рою спонукали ровесників до активної життєвої позиції, до вивчення історії та культури українського народу, виховання почуття патріотизму, любові та гордості за Україну та її народ.

 07 квітня 2020 року Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, зважаючи на умови загальноукраїнського карантину, суддівство конкурсних робіт відбулося дистанційно. На Конкурс надійшло 11 звітів роїв молодшої вікової групи («новаки», «козачата») від міст Нетішина і Славути, Білогірського, Віньковецького, Красилівського, Старокостянтинівського, Ярмолинецького районів та Антонінської, Красилівської, Полонської та Судилківської об’єднаних територіальних громад.

Зі слів Інни Кіретової, члена журі Конкурсу, найкраще виконання основних завдань конкурсу здійснюється у:

  • комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» міста Нетішина, представленому роєм «Нетішинські зубрики»,
  • загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 м. Славута, яку представляв рій «Вітрячки»
  • Судилківському ліцеї Судилківської сільської ради Шепетівського району, який представляв рій «Судилківські мурахи».

Звіти цих роїв представлятимуть Хмельницьку область на ІІ підсумковому етапі  Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (м. Київ).

Успіхів вам, нащадки козацької слави, в наступному етапі Конкурсу!