Спільними зусиллями збережемо природу

25/03/2015 0 від Наталія Ребекевша
Спільними зусиллями збережемо природу

0101У зв’язку з настанням сухої погоди почастішали випадки горіння сухої трави. Найчастіше виникають такі пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах. Як правило, вони виникають через необережність людей.
Так, в період з 07.03.2015 р. по 11.03.2015 р. на території міста Шепетівки та Шепетівського району виникло 10 пожеж, в результаті яких знищено 2 господарчі будівлі та завдано збитків на суму приблизно 10 тис. грн.
Шепетівський районний сектор головного управління ДСНС України у Хмельницькій області вкрай стурбований ситуацією, пов’язаною з загорянням сухої трави. Нерідко такі випадки призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ШЕПЕТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВСІХ ГРОМАДЯН З СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території.

Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі сухої трави – ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі, не викидайте недопалки поблизу доріг та річок де найчастіше і відбуваються загоряння. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
Державна служба з надзвичайних ситуацій наголошує про заборону спалювання сухого листя та трави і іншої рослинності на території приватних землеволодінь. Тому, що це може призвести не тільки до пожежі та нещасних випадків, але і є надзвичайно небезпечним. До складу сухої рослинності входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та бензоперен, що може викликати в людини ракові захворювання.
Не розводьте багаття в сухому лісі. Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).
Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном “101” і повідомте про загоряння і як туди доїхати.

Давайте спільними зусиллями збережемо природу!