"Сокіл ("Джура")" – 2016

21/06/2016 0 від Роман Денисюк
"Сокіл ("Джура")" – 2016

Другий рік поспіль (з 14 по 18 червня 2016 р.) у мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учасники «Джури» – 26 роїв з 3 ОТГ, 17 районів і 6 міст області – таборувались на території історико-культурного заповідника «Самчики». На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили виконуючий обов’язки заступника голови Хмельницької облдержадміністрації В.Ц. Олійник, начальник відділу позашкільної роботи та виховної роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фіярська С.І., тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Н.В. На відкритті були також присутні начальник управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Заяц С.В., керівник апарату Старокостянтинівської райдержадміністрації Литвинчук А.В., голова Старокостянтинівської міської ради Мельничук М.С., ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Берека В.Є., директор історико-культурного заповідника «Самчики» Пажимський Б.О., представники численних громадських організацій. З показовими виступами перед юними джурами виступили учасники дитячо-юнацької кінно-спортивної громадської організації «Клуб – козацький герць» та поліцейські головного управління поліції у Хмельницькій області.
Програма гри була різноманітна і насичена і включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74», «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест: Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».
Шепетівський район на обласному етапі другий рік поспіль представляв рій «Судилківські Джмелі».
Для нашої команди змагання розпочалися із мистецького представлення рою «Ватра». «Судилківські Джмелі» отримали найвищу оцінку компетентного журі – І місце за висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін.
На етапі «Військового впоряду» рій зайняв V місце, а незалежне журі відзначило добрий рівень підготовки джур та відзначило ройового Лінника Дмитра.
На етапі «Рятівник» команда, показавши найкращий результат, посіла І місце.
Звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Добре діло», який презентував рій судилківчан було оцінено найвищим балом і як результат – І місце
Знання джур про козацьку добу та історію Збройних Сил України на етапі «Відун» та за підсумками проведення випробування гри «Квест. Випробування джури.» команда посіла ІV місце.
Цікаво пройшла «Теренова гра», яка, як правило, найбільше подобається учасникам змагань. «Судилківські джмелі» у цьому виді посіли ІІ місце.
Рій проживав у польових умовах, але був забезпечений усім необхідним: засобами гігієни, водою, рукомийниками, посудом, обладнаними місцями для сну, відпочинку та прийому їжі. Природа теж, в певній мірі, випробовувала наших козачат. Проте це не завадило учасникам Гри бути азартними, дисциплінованими та патріотично налаштованими.
У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв. З учасниками гри спілкувалися волонтер з Корпусу миру Олет Ешлі Лінн (США) на тему «Лідерство. Командна робота», активіст Національної скаутської організації України «Пласт» України Костянтин Мамалига (м. Вінниця).
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та грамоти. Учасників вітали помічник віце-прем’єр міністра України з гуманітарних питань Палієв Ю.В., голова обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фасоля О.І. та головний суддя гри, тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького ОЦТКУМ – Колесник Н.В.
Рій «Судилківські джмелі» повернулись додому з двома кубками, трьома дипломами першого ступеня, одним дипломом другого ступеня та позитивними враженнями. У командному підсумку судилківчани посіли почесне ІІІ місце.