Щодо належного поводження з відходами
25/10/2016
На виконання листа МОН України від 10.10.2016 року № 1/9-543 , рекомендацій управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації у школі організовано проведення ряду заходів щодо належного поводження з відходами.
Питання відходів та їх переробки, питання сміттєзвалищ набуло більшої актуальності після трагедії, яка сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі (Львівщина) у травні цього року.
Необхідно зазначити, що у вересні 2016 року міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком презентовано електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.
Створення цього електронного сервісу сприятиме проведенню оперативної інвентаризації всіх наявних: і легальних, і стихійних сміттєзвалищ в Україні, як легальних, так і стихійних, та дасть змогу нанести інформацію про них на інтерактивну мапу. За словами міністра, сервіс постійно оновлюватиметься, громадяни України матимуть змогу зареєструватися, залишити повідомлення про будь-яке сміттєзвалище, сфотографувати його та надіслати світлину на веб-портал Мінприроди, а також за його станом та станом його ліквідації. Інформація, отримана електронним сервісом,буде оперативно опрацьована та нанесена на карту. У разі виявлення стихійних сміттєзвалищ Мінприроди надсилатиме отриману інформацію до органів місцевої влади зі спонуканням їх ліквідувати.
Річард Хелл сказав: «Сьогоднішнє сміття – завтрішня культура». У нашому суспільстві зараз існує потреба виховання екологічної культури, потреба в зміні екологічної свідомості. Нам до снаги відмовитись від пластику, одноразових упаковок (найбільший відсоток сміття!) та скоротити відходи. Але будь-яка свідома зміна свого життя, відмова від відходів вимагає дисципліни. Замість того, щоб просто споживати і все викидати в смітник, необхідно обдумувати своє споживання на кожному етапі – від покупки до утилізації відходів. Правильне налаштування і розуміння необхідності сказати «ні» – як собі, так і оточуючим, та відмовити себе від придбання поліетиленового пакетика – ось перший крок до вирішення нагальної проблеми.
Необхідно опановувати передовий досвід країн з питання переробки відходів, щоб правильно оцінити питання першої необхідності та виховати справді висококультурну націю.