Щасливого, безпечного відпочинку!

02/06/2015 0 від Наталія Ребекевша
Щасливого, безпечного відпочинку!

ЯЩасливого,к свідчать статистичні дані, на весняні та літні місяці припадає найбільше дитячих травм. Вчителям та, у першу чергу, батькам необхідно подбати про те, щоб відпочинок дітей приносив радість дітлахам, був корисним та безпечним.
У містах, як правило, батьки ідуть з дітьми у парк. Отже, ви з дітьми ідете в парк, де відкрито багато атракціонів. Ви хочете, щоб ваша дитина була гарно, святково одягнена. Але пам’ятайте: як правило, літні дні надзвичайно спекотні, тож подбайте про те, щоб голова дитини була прикрита головним убором – панамкою, косинкою, капелюшком, а величезні банти, паски, зав’язки та інші прикраси в будь-який момент можуть розв’язатися і за щось зачепитися і це може створити небезпеку.
Діти дуже полюбляють розвагу – лазіння по деревах. Забороняти марно, а найкращий вихід – дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику – з міцними низькими гілками.
Дитяча гірка – один із улюблених атракціонів дітлахів. Та необхідно бути дуже обережним, адже у спеку металеве покриття гірки розжарюється, як сковорода і можна отримати опік ніг.
Як правило, у парках відпочинку є невеличкі штучні ставки. Будьте особливо уважними, адже один необережний рух – і дитина може опинитися у воді!
Ви опинилися в натовпі? Не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофточка, іграшка.
У масових заходах, як правило, задіяна велика кількість людей. Тож якщо ви опинилися в натовпі, то не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофточка тощо.
У парку часто працюють аніматори, які запрошують дітей взяти участь у рухливих, спортивних іграх. Це дуже добре, але потрібно пам’ятати, що:
– після кожних 15 хвилин біганини треба оголошувати перерву;
– одяг має бути світлим і гігроскопічним, щоб піт легко випаровувався;
– перед грою і в перервах можна пропонувати дитині пити.
Щоб втамувати спрагу, надавайте перевагу звичайній, а не солодкій та газованій воді. Воду можна підкислити лимонним соком, це й смачно та від зневоднення захистить, бо найкраще в організмі затримується саме підкислена вода.
Якщо хочете порадувати дітей смаколиками, то відмовтеся від тістечок з масляними, білковими кремами, а купуючи морозиво, перевірте термін його придатності.
Влітку діти часто стають учасниками дорожньо-транспортних пригод власних дворах, на вулицях, біля входів в парки. Особливо небезпечною є низка припаркованих біля тротуарів машин. До того ж, якщо дитина невисока зростом, її важко помітити , коли вона близько стоїть біля нерухомого автомобіля чи позаду нього.
У літніх сутінках велосипедистам, ролерам важко помітити дитину. До велосипеду або до одягу дитини прикріпіть флікер (світловідбивач) – він дозволяє побачити дитину в сутінках з досить великої відстані. Флікери бувають у вигляді значків, брелоків. Іноді діти їздять на чужих велосипедах, самокатах, які можуть не підходити дитині за розміром. А це є джерелом підвищеної небезпеки.
Найулюбленіший відпочинок улітку – відпочинок на воді.
Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Проте, статистика свідчить, що для багатьох відпочинок на воді закінчується трагедією. Серед головних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.
Щоб відпочинок на воді приніс користь і задоволення, потрібно доримуватися певних правил. А саме:

• Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
• Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води – не нижче +20°С, повітря – не нижче +24°С.
• Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
• У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
• У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
• У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
• Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.
• Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
• Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
• Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу – негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.
Категорично забороняється:
• Купатися без дорослих.
• Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
• Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
• Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
• Купатися біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
• Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання, адже надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
• Грати у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
• Подавати помилкові сигнали про допомогу.
• Купатися у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.
Отже, уважність, обережність і дотримання вищевказаних правил зроблять відпочинок радісним, таким, що принесе користь та задоволення.

Схожі публікації