Семінар-тренінг «Попередження насильства в учнівському середовищі»

10/02/2016 0 від Роман Денисюк
Семінар-тренінг «Попередження насильства в учнівському середовищі»

семінар-тренінг10 лютого 2016 року на базі школи відбувся спільний захід ХОІППО та методкабінету Шепетівської райдержадміністрації: семінар-тренінг «Попередження насильства в учнівському середовищі». У роботі тренінгу взяли участь заступники директорів шкіл з виховної роботи та практичні психологи Шепетівського району.
Завідувач науково-методичного центру ХОІППО з виховної роботи Гіджеліцький І.К. та методист основ здоров’я ХОІППО Поліщук А.Й. акцентували увагу присутніх на основних документах з питань попередження насильства в шкільному середовищі, на ефективних формах роботи з учасниками навчально-виховного процесу з даного питання, на використанні інноваційних методів, прийомів та шляхів, які ведуть до позитивного результату Вони переконали присутніх в необхідності проведення таких заходів та впровадження політики захисту дітей від будь-яких форм насильства.
На семінарі було презентовано навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі» для тренерів, психологів, соціальних працівників, учителів та всіх тих, хто працює з дітьми і прагне створити безпечне для них середовище.
Практична панорама семінару відзначилася цікавими формами методичної роботи, яку провели працівники ХОІППО з присутніми заступниками з виховної роботи та практичними психологами загальноосвітніх навчальних закладів району (вправа «Знайомство», робота в групах «Наслідки ігнорування проблеми»).
Учасники тренінгу визначили актуальність проблеми насильства у дитячому середовищі, з’ясували причини та наслідки ігнорування даної проблеми; відпрацювали навички ефективного спілкування, конструктивного розв’язання конфліктів, розвитку толерантного ставлення та дружньої взаємодії між усіма суб’єктами навчально-виховного процесу, розробили план дій щодо попередження насильства в школі.
По закінченню семінару відбувся обмін думками та підведення підсумків зустрічі.
Проведення спільних заходів сприяє підвищенню ефективності педагогічної практики і є невід’ємною частиною роботи освітян, що і засвідчив захід, який відбувся в Судилківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.