Про електронну бібіліотеку літератури природничо-краєзнавчого змісту

25/02/2015 0 від Наталія Ребекевша
Про електронну бібіліотеку літератури природничо-краєзнавчого змісту

БібліотекаПро електронну бібліотеку літератури
природничо-краєзнавчого змісту

З нагоди 90-річчя юннатівського руху в Україні та з метою забезпечення педагогам навчальних закладів області, їх учням і вихованцям доступу до змістовних та цікавих джерел знань про природу рідного краю, Хмельницький ОЕНЦУМ і Хмельницький ОІППО, за участю Національного ЕНЦУМ, розпочали створення на сайті Інституту та НЕНЦ електронної бібліотеки, де розміщено ряд книг природничо-краєзнавчого та національно-патріотичного змісту, раніше надрукованих хмельницькими натуралістами і безоплатно переданих навчальним закладам області.
Літературу електронної бібліотеки можна знайти за посиланнями на головній сторінці сайту Хмельницького ОЕНЦУМ або у розділах «електронний вісник» та «екологія» сайту Хмельницького ОІППО:

Риби, земноводні, плазуни і звірі Хмельниччини. Серія: «Фауна Поділля». Говорун В., Тимощук О., Антонюк Н. Навчальний посібник для педагогів, учнівської та студентської молоді. – Хмельницький, «Поліграфіст», 2007. – 140 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQVVRSTzBvZFBuWkU/view

Птахи Хмельниччини. Навчальний посібник. В.Говорун, О.Тимощук, Н.Антонюк. – Хмельницький: Поліграфіст, 2009. – 192 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQSXlrR3ZWb2tyRjg/view

Річки Хмельниччини. Навчальний посібник /Видання друге/. Говорун В., Тимощук О. – Хмельницький: Поліграфіст-2, 2010. – 240 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQcWNGWE5vcS0yZWM/view

Юннати Хмельниччини (нарис з історії юннатівського руху Хмельницької області) – Видання друге, доповнене і перероблене за редакцією Климчука В.В. /упорядники Холевінська М.Я., Степанець Г.І., Зотова О.В./.- Хмельницький, «Поліграфіст -2», 2011.-160 с. іл.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQbFFfZHp4UWk2aGc/view

Натуралісти України. Збірник інформаційно-довідкових матеріалів. /За редакцією В.В.Вербицького, д.п.н., директора Національного ЕНЦУМ/. -Хмельницький. «Поліграфіст-2», 2011. -80 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQUUY3Zy1OVE42Slk/view

Гриби Хмельниччини. Навчальний посібник. Говорун В.Д., Тимощук О.О. – Хмельницький: «Поліграфіст-2», 2014. – 176 с. іл.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQS2dud3JYVXhPOEk/view

Ф.С. Бацура. Метод бесіди як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках ботаніки /наукове видання /. – Київ: Радянська школа, 1964 – 65 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQbHBPZGVnYmhybWc/view

Бацура Федір Степанович /інформаційно-біографічний фотоальбом/.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQQTNhXzZGcTB2MTg/view
http://nenc.gov.ua/doc/regions/hmelnitsk/batsura.pdf

В гармонії з природою (збірник еколого-натуралістичних заходів, шкільних свят): Учбово-методичне видання /укладачі Іова В.Ю., Красномовець Л.В., Степанець Г.І., Редзинець З.В./. – Хмельницький, «Поділля»,1999. – 160 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQTlVRSHJscWR0Slk/view

Організація і зміст еколого-натуралістичної та дослідницької роботи з учнями і юннатами на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках. Навчально-методичний посібник. /Автор і упорядник – О.В. Зотова, завідуюча сільськогосподарським відділом ХОЕНЦУМ/. – Хмельницький, «Поділля», 2000. – 227 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQanliOFMwYzU4Vm8/view

Історія міст і сіл Хмельниччини (за працями Ю. Й. Сіцінського і М. І. Теодоровича). Навч. посіб¬ник /упорядник Тимощук О.О./. – Хмельницький, «Поліграфіст-2», 2011. – 560 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQeEJZcmZldXZnNjg/view

Двірецько-Пересопницьке Євангеліє: Історія. Творці. Таємниці. Навчальний посібник. Тимощук О.О. – Хмельницький, «Поліграфіст», 2012. – 120 с.іл.
https://drive.google.com/file/d/0B-VgRj-3i6hAd2pWQVVLU3lRb0k/view

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді /Інформаційний буклет/. – Хмельницький, «Поліграфіст-2», 2013.- 20 с.
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQN1dHcTlqUW1TdDg/view

Інформаційний буклет «ІV Всеукраїнський збір учасників екологічних експедицій, походів та польових практик на базі Національного природного парку «Подільські Товтри» 6-8 липня 2010 року».
https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQZUFxcFF6Nlk4Zlk/view

Крім цього, на сайті Хмельницького ОІППО розміщено інформацію з посиланням на авторський сайт вчителя Іванівського НВК Славутського району «Птахи України», в якому зібрана інформація із відкритих джерел Інтернету про всіх птахів фауни України. До кожного виду птаха є велика кількість фото, які допоможуть у визначені виду. Зазначений матеріал надасть педагогам можливість раціонально використовувати його для потреб навчально-виховного процесу в урочний та позаурочний час.
http://bird-ukraine.pp.ua/

Дані літературні ресурси електронної бібліотеки можуть бути практично використані педагогами та школярами у освітній діяльності.