Правила поведінки на льоду
28/12/2015Додаток № 5 до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 № 272 містить «Заходи безпеки на льоду».
Це варто знати кожному!
Проведення роз’яснювальної роботи серед учнів і вчителів щодо правил поведінки на льоду та відповідний контроль забезпечать безпеку останніх на водних об’єктах.
Пам’ятайте, що на водних об’єктах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0 °С.
Дізнайтеся про товщину льодового покриву на водному об’єкті перш ніж ступити на лід. У різних місцях річок і озер товщина льодового покриву може бути різною. У гирлах річок і притоках міцність льоду послаблює течія. Лід, утворений на поверхні солоних водойм, набагато слабший за той, що утворений на поверхні прісноводних.
Користуйтеся при переході через замерзлий водний об’єкт обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. За їх відсутності — переконайтеся в міцності льоду за допомогою пешні (товстої палиці).
Визначайте міцність льоду візуально:
• синюватий або зеленуватий відтінок — товщина не менше 5-7 см;
• блакитний відтінок — найміцніший;
• білий — міцність незначна, товщина менша 5-7 см;
• сірий — у товщі льоду є вода.
Не перевіряйте міцність льоду, стрибаючи на ньому.
Робіть перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).
Припиніть рухатися далі та повертайтеся по своїх слідах назад, якщо лід недостатньо міцний.
Звертайте увагу на поверхню льоду під час руху по ньому обходьте небезпечні місця та ділянки, укриті товстим шаром снігу.
Уникайте місць зі швидкою течією, джерелами, струмками та стічними водами промислових підприємств, що впадають у водний об’єкт, кущами і травою, що виступають на поверхню.
Здійснюйте групові переходи з учнями лише по льоду товщиною не менше 15 см, дотримуючись дистанції в колоні по чотири особи через 5 м.
Користуйтеся майданчиками, обладнаними на водних об’єктах для катання на ковзанах, лише після ретельної перевірки міцності льоду.
При масовому катанні учнів на ковзанах товщина льоду має бути не менше 25 см.
Переходьте водний об’єкт на лижах прокладеною лижнею, а за її відсутності — ділянкою, укритою сухим снігом. Перш ніж рухатися відстебніть кріплення лиж і зніміть петлі лижних палиць із рук. Якщо є рюкзак або ранець, візьміть його на одне плече.
Йдучи на лижах, чітко дотримуйтеся дистанції — не менше ніж 5-6 м одне від одного.
Перевіряйте міцність льоду ударами палиць та постійно контролюйте його стан.
Наша безпека – у наших руках і залежить від наших правильних дій у надзвичайних ситуаціях. Тож дотримуймося правил безпеки на льоду!