Орієнтація на успіх

30/04/2014 0 від Наталія Ребекевша
Орієнтація на успіх

IMG_0459Судилківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – школа, багата історією, цікавими традиціями, освітянськими   звершеннями,  поколіннями  мудрих  педагогів  та  вдячних  за  науку  випускників.  М. Пирогов сказав: «Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів».Ученицею, якою гордиться наша школа, є десятикласниця  Толочко Валентина. Її кредо – зайти йти до поставленої мети. Школярка усвідомлює, що успіх будь-якої справи залежить від наполегливої праці. Вона постійно працює над підвищенням свого освітнього рівня, розширює свій кругозір читанням художньої, науково-популярної літератури та опановує новітні інформаційні технології.
Висока пізнавальна активність, розвинений інтелект, багата фантазія, творчість – ось ті риси, завдяки яким Валентина досягла високих успіхів у навчанні та проявила себе творчо обдарованою дитиною.  Любов до рідної мови, до книги пробудила у дівчини творчі таланти: вона пише власні вірші, неодноразовий переможець, призер  Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, конкурсу читців літературних творів та авторської поезії.
Валентина захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом. До вподоби їй  вишивання і бісероплетіння, макраме і орігамі, малювання і дизайн. Неодноразово творчі роботи учениці були представлені на шкільних та районних мистецьких конкурсах, а сама Валентина була переможцем, призером районних та обласних олімпіад з трудового навчання.
Який навчальний предмет у Валентини улюблений? На це важко відповісти. Адже їй подобаються і математика, і фізика, і хімія, і біологія. Участь у ІІ Всеукраїнському етапі олімпіад з базових дисциплін у 2013-2014 н.р. ознаменувалася для Толочко В. перемогою в олімпіадах з фізики, хімії та біології, призовим місцем у олімпіаді з математики; у ІІІ етапі – ІІ місцем у олімпіаді з біології та ІІІ місцем у олімпіаді з хімії.
Важливою складовою навчально-пізнавальної діяльності Толочко Валентини є участь, як дійсного члена, у роботі Хмельницького територіального відділення Малої академії наук (МАН). Минулоріч захист наукової-дослідницької роботи на обласному рівні приніс їй ІІ місце. Цього ж року Валентина стала переможцем обласного етапу конкурсу-захисту робіт МАН. Цьому успіху передувала не лише наполеглива праця учениці, а й допомога вчителя біології Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчителя вищої кваліфікаційної категорії, старшого вчителя  біології Грищук В.М. та досвідчених лікарів Шепетівщини: Губіна О.І. –  кандидата медичних наук, Горщара Г.П. – районного лікаря-травматолога, Пирожок О.Т. – районного невропатолога.  Працюючи над науковою роботою, Валентина зверталась до нейрохірургів Хмельницької обласної лікарні, від яких отримувала консультативну допомогу. Директор Хмельницького ЦНТТУМ відзначив високий рівень знань і володіння медичними термінами Толочко В. та висловив думку: «Саме така молодь – майбутнє нашої країни». Здобутий успіх та висока оцінка роботи Валентини спонукають її до наполегливої підготовки до наступного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Тож є переконання , що Хмельниччина буде достойно представлена на республіканському рівні.
У Толочко В. є велика мрія – опанувати «найкорисніше» мистецтво – медицину. Педагогічний колектив школи на чолі з директором Регулою Т.А. впевнений, що ця мрія здійсниться, бо Валентина: здатна до самореалізації та саморозвитку, має розвинену інтелектуальну, інформаційну, дослідницьку культуру, культуру самоорганізації та головне – орієнтується на успіх.