Обласний семінар «Використання інформаційно-комунікативних технологій у роботі шкільної бібліотеки. Відеоскрайбінг»

18/04/2016 0 від Наталія Ребекевша
Обласний семінар «Використання інформаційно-комунікативних технологій у роботі шкільної бібліотеки. Відеоскрайбінг»

семінар14 квітня 2016 року бібліотекар Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ребекевша Оксана Петрівна взяла участь в роботі обласного семінару «Використання інформаційно-комунікативних технологій у роботі шкільної бібліотеки. Відеоскрайбінг», проведеного для методистів та голів методичних об’єднань шкільних бібліотекарів області на базі навчально-виховного комплексу № 9 м. Хмельницький.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор ХОІППО Берека Віктор Євгенович.  Проректор ХОІППО Попик Олександр Федорович у своєму виступі акцентував увагу на впровадженні сучасних інформаційних технологій як засобу організації ефективного бібліотечного процесу. Перед учасниками семінару виступили: Фарващук В. П., методист бібліотечних фондів Хмельницького ОІППО; Голуб Н. О., методист бібліотечних фондів управління освіти Хмельницької міської ради; Колесник І. В., заступник директора з науково-методичної роботи навчально-виховного комплексу № 9 та Сорока О. В., завідувачка бібліотеки навчально-виховного комплексу № 9.

Під час семінару наголошувалося на тому, що нині роботу бібліотекаря не можна уявити без сучасної комп’ютерної техніки і бібліотекар, як майстер своєї справи, має йти в ногу з часом, з кожним кроком все більше вдосконалюватися.

Жвавий інтерес викликав у учасників семінару бібліотечний урок у 2-А класі за темою «Періодичні видання для молодших школярів», на якому були використані різні види комп’ютерних технологій.

Допомогла зняти напруження під час роботи семінару  та налаштувати на позитив релакс-хвилинка, проведена практичним психологом школи Глухманюк Б. М.

Учасники семінару обговорили шляхи упровадження нових підходів до впровадження сучасних технологій у діяльність шкільних бібліотек.

Цікавою та пізнавальною була робота учасників семінару щодо закріплення практичних навичок ІКТ-технологій під час роботи в комп’ютерному класі шляхом використання нової методики за програмою «VideoScribe». Застосування такої форми презентації дає змогу зацікавити учнів, залучити їх до обговорення, при цьому розвиває комунікативні навички, креативне мислення та творчий підхід.

Підбиваючи підсумки засідання, Фарварщук Валентина Пилипівна, методист ХОІППО акцентувала увагу на основних завданнях розвитку неперервної освіти як чинника творчого й професійного зростання бібліотекаря. Тож перед шкільними бібліотекарями стоїть завдання – застосовувати нові форми роботи для подальшого вдосконалення бібліотечної справи.