Обережно: ГРОЗА!

15/06/2020 0 від Наталія Ребекевша
Обережно: ГРОЗА!

гроза Останнім часом ми спостерігаємо погодні аномалії. Дуже частими гостями стали грози. Щоб уберегти себе від цього стихійного лиха, варто скористатися такими порадами:

 1. Відстежуйте прогнози погоди.
 2. Краще не виходьте без потреби з приміщення.
 3. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.
 4. У приватному будинку ні в якому разі не палити у печі – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Тримайтеся чимдалі від електроприладів, антен, проводів – вони притягають розряд.
 5. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.
 6. Ні в якому разі не бігайте.
 7. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки, крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
 8. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
 9. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
 10. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
 11. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
 12. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
 13. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
 14. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.
 15. Не намагайтеся заходити в місця, де сильний потік води або стоїть вода. Під водою може бути велика глибина або небезпечні сторонні предмети.
 16. Допомагайте людям поруч, але в екстремальних ситуаціях обов’язково викликайте рятувальників.