Незвичайна подорож

09/11/2016 0 від Роман Денисюк
Незвичайна подорож

Незвичайна подорожЩе давньогрецький драматург Софокл стверджував: «Дивних у світі див багато, але найдивніше з них – людина». В істині цієї давньої мудрості учні 7 – Б класу переконалися в наш час: 8 листопада вони відвідали дивовижну експозицію робіт волинського умільця Анатолія Бойка, представлену у музеї Миколи Островського. Вироби майстра не мають аналогів у світі та зареєстровані в «Книзі рекордів України».
На виставці представлено 49 унікальних творів: звичайна яєчна шкарлупа у руках різьбяра перетворюється на тонке мереживо (з малесенького перепелиного яєчка створюється сіточка з 6900 отворів)! Але й цього Анатолію виявилося замало, він розробив власну технологію, яка дозволила йому інкрустувати шкарлупи кольоровими металами, дорогоцінним камінням, кришталиками «Сваровськи», крім того деякі роботи прикрашені іконками, скульптурками янголят.
Важко уявити, як це вдається майстру, скільки терпіння, наполегливості він докладає! Та це варте того! Глядачі милуються, виявляють захоплення й, звичайно, зичать Анатолію Бойко творчого натхнення, Божого благословення!
Дива для семикласників продовжилися у краєзнавчому музеї. Тут усі присутні стали учасниками майстер-класу з гончарства, який представив дітям директор музею В. В. Сміховський. Уважно стежили за етапами народження горщика – від шматка глини до готового витвору, а потім й самі спробували стати гончарами. Диво-горщик вдався!