Круглий стіл "Перспективи розвитку школи, дружньої до дитини"

20/11/2014 0 від Роман Денисюк
Круглий стіл "Перспективи розвитку школи, дружньої до дитини"

Круглий стіл 19 листопада 2014 року учні Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів яскравим театралізованим дійством, флешмобом «Діти України – діти Європи», зустрічали учасників обласного семінару «Перспективи розвитку Школи, дружньої до дитини».
З вітальним словом та побажанням цікавої та корисної співпраці до учасників семінару звернулась Волошина Олена Яківна, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Шепетівської районної державної адміністрації.
В процесі роботи семінару Поліщук Ганна Йосипівна, завідувачка сектора здорового способу життя ХОІППО, підвела підсумки реалізації проекту «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів та тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу».
Директор школи Регула Т.А., заступник директора Береговська Н.О., практичний психолог школи Шмельова Т.М. всебічно та цікаво презентували досвід щодо превентивної освіти в Школі, дружній до дитини. Позитивні емоції викликав перегляд презентації, відеоматеріалів про роботу школи у напрямку превентивної освіти та відеоролик про школу, створеного шкільним телебаченням.
Багато цікавого дізнались учасники семінару під час перегляду інтерактивної виставки «Маршрут Безпеки», представленої модератором Гордійчук Т.М, педагогом організатором школи та фасилітаторами: Мовчан Катериною, ученицею 11-А класу, Суконник Наталією, Горобей Світланою, Кондратьєвою Мальвіною – ученицями 10 класу.
Не лише спостерігачами, а й учасниками стали учасники семінару на занятті «Fair Play –Чесна Гра», яке провела з учнями 6-А класу інструктор соціального проекту Сніховська Н.А.
Програмою Круглого столу «Перспективи розвитку Школи, дружньої до дитини», був передбачений експертний діалог, який провела модератор Поліщук Г.Й. Діалогом було охоплено широке поле питань: превентивна освіта в області: реалії та можливості; партнерська взаємодія у процесі впровадження концепції «Школа, дружня до дитини»; профілактика неінфекційних захворювань; залучення учнівської молоді до превентивних програм; впровадження здоров’ярозвиваючих та здоров’язбережувальних технологій в практику роботи навчального закладу «Школа, дружня до дитини»; роль релігійних громад у вихованні молоді та їх співпраця з навчальними закладами. Цікавою, захоплюючою була вправа «Метаплан», проведена Ганною Йосипівною Поліщук.
Приємним було знайомство учасників семінару з представниками учнівського парламенту. Школярі дали повні та змістовні відповіді на поставлені питання. Це стало підтвердженням активної життєвої позиції сучасної молоді.
Учасниками семінару були і представники громадських організацій: Рихтик Ольга Володимирівна, представник МГО «Кедр», Платаш Тетяна Вікторівна, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги, Небесна Людмила Федорівна, головний лікар Хмельницького обласного центру сприяння здоров’ю.
Рихтик О.В. ознайомила присутніх з діяльністю громадської організації «Кедр», спрямованої на виховання здорового покоління.
Платаш Т.В. та Небесна Л.Ф. розглянули питання профілактики неінфекційних захворювань та сприяння здоров’ю.
Насамкінець учні школи подарували всім учасникам семінару повітряні кульки кольорів прапору України та звернулись до гостей зі словами: «Наша школа – країна мрій. Мрій про наше щасливе майбутнє у вільній Батьківщині – Україні, як повноправного члена європейської сім’ї.
Тож даруємо вам ці кульки – легкі, майже невагомі, символ цікаво та щасливо прожитого дня. Випустіть їх у височінь, і нехай вони стануть уособленням здійснення наших найщиріших мрій».
Атмосфера позитиву, яка супроводжувала роботу семінару, свідчить, що Школі, дружній до дитини, – жити, рости, розвиватись.