Конфлікти: вирішення та попередження

05/08/2017 0 від Наталія Ребекевша
Конфлікти: вирішення та попередження

вВ рамках реалізації програми Трирівневої моделі профілактики правопорушень серед неповнолітніх 5 серпня 2017 року на базі управління освіти та культури Шепетівської РДА пройшов перший день тренінгу “Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння”. Тренінг розроблений ГО “Інститут Миру і Порозуміння” з метою підготовки добровольців-школярів для допомоги учням більш ефективно вирішувати конфліктні ситуації. Учасниками тренінгу стали старшокласники Судилківської загальноосвітньої школи l-lll ступенів (відділ освіти та культури Судилківської с/р, ОТГ) та Плесенської загальноосвітньої школи l-lll ступенів (управління освіти та культури Шепетівської РДА). Тренінг провела Дацко О. В., медіатор, тренер-фасилітатор, соціальний педагог Жмеринського навчально-виховного комплексу   “ЗОШ l-lll ступенів-гімназія”.

Підготовка учасників до самостійного проведення шкільних медіацій у шкільних службах розв’язання конфліктів є основною метою тренінгу. 

Першочерговими задачами тренінгу є:

  • формування команди,
  • пошук підходів до розв’язання конфлікту,
  • підготовка до організації та діяльності шкільних служб порозуміння.

Необхідно зазначити, що  “сертифіковані” учні-медіатори Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів продовжать роботу, спрямовану на попередження виникнення конфліктів не лише  у шкільному колективі, а й у громаді.

Слова німецького соціолога, філософа Еріха Фромма є підтвердженням правильно взятого напрямку у вирішенні конфліктних проблем: «Всі конфлікти в світі і в душі людини проходять через його серце і повертаються до нас осмисленими і зрозумілими. А те, що зрозуміло, вже не так страшно».

Попереду ще 2 дні, упродовж яких школярі  дізнаються багато цікавого та корисного, що дасть змогу їм плідно  працювати задля Миру , задля Порозуміння.