Книги для життя

29/04/2015 0 від Наталія Ребекевша

1Масштабний проект «100 тисяч книжок для сільських бібліотек»  було організовано фундацією Дарини Жолдак, Українською бібліотечною асоціацією, «Форумом видавців», «Мистецьким Арсеналом» і уже третій рік поспіль проводився збір книг для сільських бібліотек.            Мета цієї акції – оновити фонди сільських бібліотек, щоб діти сільської місцевості мали доступ до сучасної та якісної літератури – як навчальної, так і художньої. Донині збір проходив лише у Києві – на благодійних заходах, фестивалях, в офісах компаній і державних установ, і зібрана література адресно спрямовувалася до сіл і містечок.  Цьогоріч дещо змінився звичний хід подій і учні  Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів також долучилися  до акції «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», яка проходила з 2 по 17 квітня 2015 року.
Очевидно, що у селі бібліотека чи не єдиний культурно-освітній осередок, де більшість читачів складають діти. Висока вартість книг, брак фінансування стоять на заваді поповненню книжкових фондів сільських бібліотек. Учні школи переконані, що їх благодійний внесок у бібліотечний фонд Судилківської дитячої бібліотеки сприятиме всебічному розвитку школярів, адже, як сказав М. Рильський: «Книга – це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного».

Підростаюче покоління – це наше майбуття,  і саме на них покладена відповідальна місія – творити історію славного українського народу. Знання, взяті із книг, і тільки знання роблять людину вільною і могутньою. І саме вільні та могутні особистості здатні побудувати вільну та могутню державу.