Інформація ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

16/10/2017 0 від Наталія Ребекевша
Інформація ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

дсГоловне управління ДСНС України у Хмельницькій області інформує, що з початку року на території області виникло 850 пожеж, на яких загинуло 24 особи та травмовано 25 осіб. Внаслідок пожеж знищено та пошкоджено 640 будівель і споруд проти 598 за відповідний період 2016 року та 118 одиниць автотракторної техніки проти 104 за аналогічний період 2016 року. Загальні збитки від пожеж склали понад 32 млн. гривень.

Основними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем – 274 випадки, порушення правил улаштування та експлуатації електроустановок – 263 випадки, порушення правил улаштування та експлуатації печей – 141 випадок, пустощі дітей з вогнем – 22 випадки, підпали – 51 випадок.

Як показує аналіз, найбільша кількість пожеж виникає під час опалювального сезону.

Так, протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років на території області виникло 495 пожеж, з яких 21 – на об’єктах підприємств, установ та організацій різних форм власності. Основними причинами виникнення пожеж під час осінньо-зимового періоду являються: порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації електромереж – 30% від загальної кількості; порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації приладів пічного опалення – 32% та необережне поводження з вогнем – 29%.

Лише впродовж осінньо-зимового періоду 2016-2017 років на пожежах загинуло 39 осіб (з них 2 дитини). Основними причинами пожеж, на яких загинули люди, є: необережне поводження з вогнем – 20 випадків, порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації приладів пічного опалення – 15 випадків, інші -4 випадки.

Найбільш резонансною стала пожежа, що виникла 9 грудня 2016 року в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів в с. Шпичинці Деражнянського району. До гасіння пожежі залучалось 5 одиниць пожежної техніки та 17 чоловік особового складу. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено покриття на площі 80 м2. Матеріальні збитки від пожежі склали понад 85 тис. грн. Причиною пожежі стало коротке замкнення електромережі в приміщенні коридору, суміжного з електрощитовою.

Також, 6 лютого поточного року виникла пожежа в приміщенні електриків тваринницького комплексу ТОВ «Подільський Господар» в с. Митківці Красилівського району. На місці пожежі виявлено тіло загиблого працівника підприємства. Причиною пожежі стало порушення правил монтажу електромережі та електрообладнання.

З метою недопущення виникнення пожеж, загибелі людей на них Головне управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій рекомендує вжити  протипожежних заходів при підготовці об’єктів до експлуатації в осінньо-зимовий період.