"Герої Крут в пам'яті людській"

27/01/2017 0 від Наталия Казалинова(Сослюк)
"Герої Крут в пам'яті людській"

20661081Напередодні чергової річниці битви під Крутами в Судилківській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені години спілкування на тему: «Герої Крут в пам’яті людській».
Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія.
Битва під Крутами є історичним образом і має важливе значення для української колективної пам’яті, української ідентичності, для виховання підростаючого покоління, яке знає і пам’ятає історію України та українського народу.
Під час заходів учні згадали історію минулого – історію української державності, вмиту кров’ю юнаків, які героїчно боронили Вітчизну у бою під Крутами в січні 1918 року. Ця історія тісно переплітається із сьогоденням. Проте діти переконані, що Україну чекає щасливе майбутнє, а щоб його побудувати, треба знати сторінки державної історії, адже, як стверджує народна мудрість, «Хто не знає свого минулого – не вартий майбутнього».
У своїх виступах діти наголошували, що кров героїв Крут не просто символ відродження української нації – з того січневого дня 1918 року вона пломенить нам, як вічний вогонь української волі, а відтак нагадує про обов’язок боронити єдину і соборну Україну та, не покладаючи рук, працювати на її благо.