Героям Небесної Сотні присвячується

20/02/2015 0 від Роман Денисюк
Героям Небесної Сотні присвячується

Героям Небесної Сотні присвячуєтьсяВелично сьогодні звучать слова Бориса Грінченка: «Кожен повинен боронити свій рідний край, не жаліючи життя». «Небесна Сотня» – це Герої нашого часу!
Імена цих Героїв уже назавше вкарбовані в серця українців, а пам’ять про них, бійців Небесної сотні, нагадуватиме нам про відвагу тих, хто поклав молоді життя свої за нашу свободу.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Гей, пливе кача…».
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.
І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити…
Котрий уже день вся Україна згадує невинно убієнних на столичному Майдані й віддає шану сміливцям. У списку Небесних сотників українці у віці від 17 до 73 років — студенти, архітектори, юристи, будівельники, вчителі, підприємці, художники, юристи, програмісти, журналісти. Серед них – наш земляк,  учитель Шепетівського ліцею Дзявульський Микола Степанович. Вони ціною свого життя заплатили за наш спокій та мирне небо.
Для вшанування подвигу учасників революції гідності у школі розроблено ряд заходів.
Так, у шкільній бібліотеці  діє тематична виставка «Зима, що нас змінила».
«Наш земляк Микола Дзявульський» – саме такою була тема засідання літературної студії «Пролісок» 18.02.2015 р. під керівництвом Бабак М.М.
19 лютого 2015 року у школі було проведено уроки мужності «Героям Небесної Сотні присвячується», на яких учні згадали тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів інших національностей, чиї душі уже перебувають у Засвітах.
Члени гуртків соломоплетіння та «Акварель» з 16.02 по 20.02.2015 р. провели благодійну акцію «Небесній Сотні слава і молитва», під час якої виготовляти янголятка-обереги.
Учні 10-11 класів стали активними учасниками диспуту «Роль майданів в історії людства», який провів вчитель ЗВ, історії та правознавства Береговський Ю.В. 19 лютого 2015 р.
20 лютого 2015 року перший урок у школі розпочався хвилиною мовчання в знак пам’яті про Героїв Небесної Сотні. Ми пам’ятаємо та шануємо їх. За ними тужить не лише Україна. У пам’ять про загиблих наші співвітчизники запалювали свічки в іспанській Малазі та Барселоні, німецькому Гамбурзі, португальських містах Альбуфейра та Порту.
Небесна Сотня, яка відійшла у вічність, спостерігає за нами. А ми, в знак шани до загиблих, повинні піклуватися про тих, хто залишився без найближчих людей. Без своїх: чоловіків і жінок, дітей та батьків, сестер та братів, рідних і друзів. Допомагати їм. Не залишити їх з горем наодинці. Це найменше, що ми можемо зробити для них. Тож живімо гідно, пам’ятаючи про подвиг, звершений задля нашого майбуття.

роїв треба пам’ятати!