День української писемності та мови

09/11/2016 0 від Наталия Казалинова(Сослюк)
День української писемності та мови

dsc_1353Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. 9 листопада – День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні.

В Судилківській ЗОШ І-ІІІ ступенів упродовж дня було організовано та проведено ряд заходів. Розпочався день з єдиного уроку миру та єднання «Там де живе рідна мова, живе український народ» для усіх учнів школи. Цікавими та змістовними були тематичне інформування до Дня української писемності та мови і прес-експрес «З історії виникнення письма» (шкільна газета «Шкільний квартал»). Із задоволенням учні школи взяли участь у флешмобі «Почувайся європейцем – розмовляй українською» (За чистоту рідної мови), у квесті «Мова і писемність у цікавих фактах». Слайд-презентація «Я – Українець! Я за єдину державну мову!» та перегляд відеофільмів про Нестора–літописця, Кирила і Мефодія та П. Яцика пробудили в учнівської молоді почуття національної гідності. Цього дня усі мешканці школи мали змогу побачити представленні виставки: книжкову – «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь»,  дитячих малюнків –  «Диво калинове – чари барвінкові» та персональну виставку Сніховської Ольги, учениці 8-а класу «Мій рідний край, моя земля».

Демонстрацією солідарності з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися державною мовою і зберегли її для нащадків, стала участь учнів 11 класу, педагогічних працівників, адміністрації школи, представника Судилківської сільської ради Товстюк А.П., помічника народного депутата Топчій І.П., а також представників Шепетівської РДА: Янушевського В.В., Собчук Н.М., Волошиної О.Я., Пономарьова С.О., Чмира О.А, Сміховського В.В., Семенюк О.В., Мельника С.Б. та інших у Всеукраїнській акції «Радіодиктант національної єдності».

Проведені заходи сприяли популяризації  української мови та її вживання в усіх сферах суспільного життя, розширили знання учасників про красу і багатство української мови.