День ЦЗ у школі

30/04/2014 0 від Наталія Ребекевша
День ЦЗ у школі

DSC_0166Напередодні Дня Чорнобильської трагедії з метою вироблення в учнів та персоналу школи  умінь і навичок  грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя у Судилківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 24 квітня був проведений День цивільного захисту.Такі заходи у школі проводяться щорічно і є своєрідним першим етапом підсумкових занять з практичної перевірки рівня знань та навичок, отриманих учнями упродовж року та  якості підготовки захисту навчального закладу до надзвичайних ситуацій.
Програма показового «Дня цивільного захисту» в школі була цікавою і насиченою. Протягом дня для учнів проводилися різноманітні заходи: у вестибюлі школи було організовано виставку засобів індивідуального захисту. У шкільній бібліотеці розміщено тематичну добірку матеріалів щодо ЦЗ та матеріали, присвячені річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. «Запобігти, врятувати, допомогти» – головне гасло місцевої пожежної команди Судилківської сільської ради, до якої завітали на екскурсію учні школи. Діти визначили, що цим правилом треба кожному керуватися у  повсякденному житті. Медсестрою школи Алфьоровою О.М. було опрацьовано ситуативні вправи та проведено практичні заняття з медико-санітарної підготовки. Безсумнівно, що знання правил першої долікарської допомоги необхідно не лише у надзвичайній ситуації, а й у повсякденному житті. Захоплюючими були практичні заняття-конкурси із Захисту Вітчизни та фізкультури, проведені учителями фізкультури Мушинським В.Л. та Машківським А.А. У тренінговому кабінеті школи було проведено перегляд відеофільмів та презентації на тему: «Надзвичайні ситуації». Під час цих заходів  учні показали добрий рівень обізнаності, прийшли до висновку, що в жодному разі не треба лякатися, а опанувати себе – і дотримуватися правильних дій у відповідній ситуації.
Та особливо педагоги та учні школи вдячні колективу військової частини А-4127 на чолі з командиром О.П. Чернецьким, яка уже кілька років поспіль співпрацює зі школою  у плані військово-патріотичного виховання підростаючого покоління. Пізнавальними, цікавими  та корисними були теоретичні та практичні заняття з цивільного захисту, проведені капітаном Поліщуком Олександром Михайловичем та сержантом Фільчуком Олександром Григоровичем, основним завданням яких було: навчання грамотно й чітко діяти в надзвичайних ситуаціях з метою захисту свого здоров’я та життя; виховання впевненості учнів в ефективності заходів, які проводяться цивільним захистом.  Та найбільш цікавими були практичні заняття із застосуванням засобів індивідуального захисту.
Завершальним етапом стала евакуація учнів згідно затвердженого комплексного об’єктового тренування у школі на «День цивільного захисту». Пролунав дзвінок, який сповістив про умовну надзвичайну подію. Педагогічний колектив організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу згідно нормативу.
Закінчився День цивільного захисту підсумковою лінійкою, на якій виступила директор школи Т.А. Регула. Вона проаналізувала роботу штабу ЦЗ, відзначила  хорошу організацію при проведенні умовної тренувальної евакуації вчителів і учнів, оголосила подяку всім учасникам навчально-виховного процесу за високу готовність, активну участь у заходах та організоване проведення Дня ЦЗ, адже саме такі заходи сприяють формуванню та розвитку в учнів високих морально-психологічних якостей: витримки, ініціативи, спритності, відваги, мужності.