День ЦЗ у школі

20/04/2018 0 від Наталія Ребекевша
День ЦЗ у школі

ЦЗНапередодні Дня Чорнобильської трагедії з метою вироблення в учнів та персоналу школи  умінь і навичок  грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя у Судилківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 19 квітня 2018 року був проведений День цивільного захисту, згідно плану.

Такі заходи у школі проводяться щорічно і є своєрідним першим етапом підсумкових занять з практичної перевірки рівня знань та навичок, отриманих учнями упродовж року, та  якості підготовки захисту навчального закладу до надзвичайних ситуацій.

Програма показового «Дня цивільного захисту» в школі була цікавою і насиченою. Протягом дня для учнів проводилися різноманітні заходи: у вестибюлі школи було організовано виставку засобів індивідуального захисту. У шкільній медіатеці розміщено тематичну добірку матеріалів щодо ЦЗ та матеріали, присвячені річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. «Запобігти, врятувати, допомогти» – головне гасло пожежної команди м. Шепетівки, до якої завітали на екскурсію учні школи. Діти визначили, що цим правилом треба кожному керуватися у  повсякденному житті. Медсестрою школи Алфьоровою О.М. та Мельник З.П., вчителем основ медичних знань, було опрацьовано ситуативні вправи та проведено практичні заняття з медико-санітарної підготовки. Безсумнівно, що знання правил першої долікарської допомоги необхідно не лише у надзвичайній ситуації, а й у повсякденному житті. Не менш цікавими були і практичні заняття-конкурси із Захисту Вітчизни та фізкультури, проведені учителем фізкультури Мушинським В.Л. та вчителем ЗВ Береговським Ю.В. У тренінговому кабінеті школи та кабінеті інформатики були проведено перегляд відеофільмів та презентації на тему: «Надзвичайні ситуації», «Небезпечні знахідки», «Правила безпеки-правила життя». Під час цих заходів  учні  проявили достатній рівень обізнаності, прийшли до висновку, що в жодному разі не треба лякатися, а опанувати себе  і дотримуватися правильних дій у відповідній ситуації, а також виготовили пам’ятки «Знай і вмій»

Завершальним етапом стала евакуація учнів згідно затвердженого комплексного об’єктового тренування у школі на «День цивільного захисту». Пролунав дзвінок, який сповістив про умовну надзвичайну подію. Педагогічний колектив організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу згідно нормативу.

Закінчився День цивільного захисту підсумковою лінійкою, на якій виступила директор школи Т.А. Регула. Вона проаналізувала роботу штабу ЦЗ, відзначила  хорошу організацію при проведенні умовної тренувальної евакуації вчителів і учнів, оголосила подяку всім учасникам навчально-виховного процесу за високу готовність, активну участь у заходах та організоване проведення Дня ЦЗ, адже саме такі заходи сприяють формуванню та розвитку в учнів високих морально-психологічних якостей: витримки, ініціативи, спритності, відваги, мужності.