День ЦЗ у школі

21/04/2016 0 від Наталія Ребекевша
День ЦЗ у школі

цзЗгідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею.

У світі постійно виникають різного роду небезпеки, які пов’язані з природними катаклізмами, аваріями і катастрофами. Кінець ХХ століття та початок ХХІ принесли рекордну кількість небезпек природного, техногенного та соціально-політичного характеру. Їх виникнення, як правило загрожує життю людей, завдає великих матеріальних збитків.

20 квітня 2016 року в школі було проведено День цивільного захисту в рамках Тижня безпеки життєдіяльності.

День цивільного захисту в школі проведено:

– з метою організації навчання запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру і реагування, у разі їх виникнення,
– з метою захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі, зменшення матеріальних витрат,
– з метою практичного відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту,
– з метою досягнення злагодженості у роботі керівного, командно-начальницького та особового складу позаштатних формувань навчального закладу в цілому як об’єкта цивільного захисту. при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
День ЦЗ у школі розпочався єдиним уроком, проведеним класними керівниками 1-11 класів на тему: «Кожен має право на захист свого життя».

Протягом дня у школі працювала тематична виставка з цивільного захисту, організована вчителем ЗВ Береговський Ю.В. та фахівцем з охорони праці Ребекевшею Н.Г.

Бібліотекар школи Ребекевша О.П. підготувала добірку матеріалів щодо Дня ЦЗ та 30 річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Вчителем образотворчого мистецтва Сніховською Н.А. організовано конкурс малюнків на тему «Небезпека очима дітей».

Надзвичайно цікавою була зустріч учнів школи з представниками військової частини А-4127 старшим сержантом Чернушичем Русланом Володимировичем та старшим прапорщиком Самчуком Геннадієм Вікторовичем. Вони провели практичні заняття із організації радіаційного захисту.

Першокласники переглядали тематичні мультфільми (класні керівники Добровольська Н.В., Поліщук О.Д.).

Учні 2-их класів створювали портфоліо «Надзвичайні ситуації» (класні керівники Ткачук Н.А., Васик О.В.).

Активними учасниками вікторини «Знання правил безпеки вбереже від небезпеки» стали третьокласники (класні керівники Одудько Л.І., Гордійчук Т.М.).

Семенюк Л.П. та Грицай С.І., класні керівники 4-х класів провели тренінг «Будь обережним!», на якому розглянули порядок дій у надзвичайних ситуаціях.

Мельник З.П., вчитель ОБЖ, організувала перегляд циклу відеофільмів для п’ятикласників на тему «Надзвичайні ситуації».

Вчителі фізкультури Мушинський В.Л., Скавінська О.К та медсестра школи Алфьорова О.М. провели квест «Захистимо своє життя для майбуття», на якому було проведено практичні заняття з медико-санітарної підготовки з учнями 6-7 та 10-их класів. Під час заходу десятикласники продемонстрували свою майстерність в учбовій евакуації потерпілого в екстремальній ситуації.

Цікавим, корисним, пізнавальним видався конкурс санітарних дружин, проведений в рамках Дня цивільного захисту, в якому взяли участь 4 команди: «Айболить» (8-А клас), «Но-шпа» (8-Б клас), «Бурундучки» (8-В клас) та «Юні медики» (9-А клас). Школярі продемонстрували свої найкращі якості, взявши участь у конкурсних змаганнях. Перемогу отримала команда «Бурундучки», проте варто зазначити, що переможцями стали всі, оскільки всі учасники дійства закріпили практичні навички, набули нових знань з медико-санітарної підготовки та отримали масу позитивних вражень.

Учбова евакуація учнів та працівників школи продемонструвала злагодженість дій та високу мобільність колективу школи у разі надзвичайної ситуації.

День цивільного захисту у школі завершився лінійкою, на якій виступила директор школи Регула Тетяна Анатоліївна. Вона підвела підсумки Дня і підкреслила, що підготовка з ЦЗ в школі на задовільному рівні, працівники і учні школи усвідомлюють важливість завдань ЦЗ. Тетяна Анатоліївна нагородила переможців конкурсних змагань і побажала усім присутнім, щоб у цей нелегкий час вони вміли захистити себе відбудь-якої біди.