День оберегу, що в житті нас захистить

26/05/2015 0 від Наталія Ребекевша
День оберегу, що в житті нас захистить

Презентация1У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка – духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.
«І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя, на долю дала».
Ці рядки відомої пісні на вірші видатного поета Андрія Малишка засвідчують, що на манівцях життя нашою супутницею є вишивка.
Вишита сорочка в Украіні здавна і прикраса, і оберіг. Вишиванка об’єднує, оберігає, зігріває, нагадує.
21 травня 2015 року відбулася Всеукраїнська акція – День вишиванки. Свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, зберегти українські цінності. Одночасно це свято – популяризація українського вбрання не лише серед молоді, а й серед усього населення.
До цієї акції долучився колектив Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вбрані у вишиванки у цей День вчителі та учні були піднесені та усміхнені. Адже у вишиванці закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Акція мала продовження – учні, вчителі школи взяли участь у Мегамарші вишиванок у м. Шепетівка 23 травня 2015 року, а дехто став учасником Мегамаршу вишиванок у Києві 24 травня 2015 р.
Всі учасники святкового дійства впевнені, що і надалі братимуть участь у вшануванні вишиванки, адже вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові та єдності. А саме це є запорукою міцної держави.