День гончарства у таборі “Світлозар”

07/06/2017 0 від Наталия Казалинова(Сослюк)
День гончарства у таборі “Світлозар”

18951295_310273862759347_2876901438030662040_nГончарство одне з найстаріших ремесел людини. Споглядаючи мерехтливу поверхню ваз або глиняних посудин, ми з насолодою милуємось мистецтвом гончара. Підсвідомо у нас виникає нестримне бажання відчути власними руками податливість глиняної маси, стати ніби причетними до складного творчого процесу – народження дзвінкого виробу. Ясна річ, самого цього прагнення замало, потрібна неабияка старанність, аби, долаючи технічні складності, послідовно оволодіти всіма таїнствами гончарного ремесла. А секретів у нього багато – починаючи з приготування глиняної маси й аж до випалювання.
07 червня у таборі «Світлозар» учні отримали можливість зануритися у таїну гончарної справи, проявити творчі здібності у роботі з глиною – майстер-клас з гончарства провів В’ячеслав В’ячеславович Сміховський.
Майстер із натхненням розповідав про те, що гончарство, завдяки його глибинним історичним, навіть біблійним витокам, доводить, що традиції, спадковість у цьому прадавньому ремеслі – це не лише повторюваність певних технік, форм, елементів, а перш за все – естетична, духовна довершеність виробів.
Всі, хто завітав на майстер-клас, могли впевнитися в цьому, так би мовити, «власноруч», причому в прямому значенні цього слова. Під керівництвом В’ячеслава В’ячеславовича учасники майстер-класу «знайомилися» з глиною: вчилися вимішувати, розминати, склеювати цей чудовий природний матеріал, пробували свої сили у гончарному мистецтві. І кожен бажаючий міг створити свій неповторний виріб на гончарному крузі.

Зрештою, світлини краще від будь-яких слів зможуть передати атмосферу позитиву, натхненності, яка панувала в цей день у нашій імпровізованій гончарні!