«Борці за Україну»

28/10/2015 0 від Роман Денисюк
«Борці за Україну»

Борці за УкраїнуПід такою назвою в краєзнавчому музеї м. Шепетівки організована експозиція, присвячена героям-учасникам АТО. Напередодні визначної для нашої країни дати – визволення України від фашистських нацистів – учні 6-Б класу відвідали музей, щоб ще раз згадати героїв-визволителів, вклонитися їхньому подвигу.
Науковий працівник музею М. Островського Лідія Денисівна Юхимович розповіла про події Другої світової війни, про участь та долю у ній українського народу: кожен шостий українець віддав своє життя за визволення рідного краю, рідної землі. Пам’ятати подвиг старшого покоління українців – наш святий обов’язок!
Учні вшанували пам’ять героїв, полеглих на полях битв Другої світової війни та героїчних учасників АТО, які є гідними продовжувачами подвигу батьків, хвилиною мовчання.
Із тремтінням у голосі, зі сльозою в очах розповідала Лідія Денисівна про кожного загиблого на території Луганської та Донецької областей. Притихли шестикласники, пильніше вдивляючись у фотографії воїнів, передаючи з рук у руки рештки смертоносних снарядів… З особливою гордістю слухали школярі про своїх земляків, колишніх учнів Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дацюка Олександра, Колесника Віктора, Кузьмінського Андрія… А після завершення екскурсії у імпровізованій кімнаті пам’яті ще довго розповідали про своїх рідних, близьких знайомих, що сьогодні перебувають на Сході України, захищають наш мир і спокій.
Закінчилася екскурсія такими рідними сьогодні гаслами: «Слава Україні! – Героям слава!» й фотографуванням на згадку.