Безпека дітей – у батьківських руках

12/10/2018 0 від Наталія Ребекевша
Безпека дітей – у батьківських руках

БатькиФормування у кожної дитини активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння її знаннями та навичками безпечної поведінки як вдома, так і поза його межами,  збереження та зміцнення здоров‘я, формування здорового способу життя дітей – це є першочерговим і головним завданням батьків.

Батьки, як правило, захищають, оберігають свою дитину. Але саме вони повинні навчити своїх дітей відповідальному ставленню до власної безпеки, до того ж – із самого дитинства. Адже життя дітей насичене різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними.

Треба  закцентувати увагу батьків на тому, що їхні діти надзвичайно захоплюються Інтернетом, який називають світом великих можливостей. Новітні технології, зокрема комп’ютери,  увійшли у наш побут, у нашу роботу, у наше життя. Без них не уявляємо роботу медичних закладів, шкіл, підприємств, офісів. Інтернет – джерело необхідної інформації. Проте, на жаль, діти не бажають шукати інформацію в бібліотеці. Крім того,  надають перевагу комп’ютерним іграм, розвагам замість занять спортом, прогулянок на свіжому повітрі.  І, що дуже важливо, Інтернет  має  безліч  реальних і прихованих небезпек.

Часто діти і підлітки повною мірою не усвідомлюють всі можливі проблеми, з якими вони можуть зіткнутися в мережі.

Види онлайн загроз:  комп’ютерні шахраї, пропаганда наркотиків, насильства і жорстокості, суїцидальної поведінки, абортів, самоушкоджень. Сумнівні розваги: онлайн-ігри, що пропагують секс, жорстокість і насильство. Хвороблива пристрасть до участі в мережевих процесах, так званої «Інтернет-залежності». Соціальні мережі та блоги, на яких дитина залишає про себе чимало інформації, зав’язує небезпечні знайомства.

Таким чином, необхідно зазначити, що надзвичайно важливе завдання батьків – навчити дітей орієнтуватися у кіберпросторі  і зробити перебування дітей в Інтернеті більш безпечним.

На думку психологів, важливим факторам у пізнанні світу є приклад батьків.

Атмосфера у родині має сприяти її розвитку. У цьому контексті відношення в родині повинні базуватися на повазі і довірі між дітьми і дорослими. Стати авторитетом для дитини – це показник успішності дитини у майбутньому.

Задля щастя дітей батькам варто стати позитивним прикладом і докласти зусиль, щоб втілити у життя все, що не дозволить їм потрапити у небезпеку.

Любімо і оберігаймо наших дітей!