Безмежна вдячність живим і вшанування пам’яті полеглих

12/05/2015 0 від Наталія Ребекевша
Безмежна вдячність живим і вшанування пам’яті полеглих

 

ТитДень пам’яті і примирення та 70-та річниця Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це свята, які увійшли до наших сердець, як символи героїзму та мужності людей, які відстояли мир на Землі.
З цієї нагоди 7 травня 2015 року в школі було проведено урочисту лінійку, що стала даниною пам’яті та любові визволителям рідної землі. На лінійці були присутні гості: Анатолій Вересюк, протоієрей церкви святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії в м. Шепетівка, ветеран Шепетівської спілки Афганців, Дорощук Микола Федорович, депутат Шепетівської районної ради. На грудях у всіх присутніх майоріли червоні маки – символи пам’яті та примирення.
Директор школи Регула Т.А. у своєму зверненні до учнів та гостей школи наголосила, що подвиг воїнів-переможців не підвладний часу. Ми безмежно вдячні та горді за неймовірну мужність, патріотизм, тяжку працю та подвиги героїв, які відстояли свободу, честь та незалежність нашої Вітчизни. Наш святий обов’язок – шанувати пам’ять загиблих та піклуватися про живих ветеранів. Усі присутні відгукнулись на пропозицію Тетяни Анатоліївни та схилили голови у скорботну хвилину мовчання за усіх, хто віддав своє життя задля світлої долі прийдешніх поколінь.
Анатолій Вересюк сказав, що доблесть, честь, відвага, терпіння, любов і вірність – це риси характеру, притаманні усім ветеранам, для яких найвища життєва істина – безмежна відданість своїй державі. Треба пам’ятати про минуле, вивчати історію та віддавати шану ветеранам.
До присутніх звернувся Дорощук М.Ф. , безпосередній учасник подій на Майдані у 2013-2014 рр. Він додав, що у світлі останніх подій кожен українець переосмислив значення Дня Перемоги для себе особисто і для своєї держави. Усвідомлення української нації, як єдиної, стало головним порухом душі кожного українця. Жорстоке сьогодення лише додає нам розуміння всієї глибини болю за ціну перемоги та повноти щастя за відвойоване мирне небо. Відзначення Дня пам’яті і примирення, Дня Перемоги нині переплітається з очікуванням нової перемоги та вірою у те, що незабаром настане мир у нашій державі.
Учні висловили впевненість, що приклад героїв , як минулих років, так і сучасності, дозволить нам не відступити перед труднощами та перемогти.
Лінійка завершилась феєричним дійством – учні 3-іх та 4-их класів утворили символічну Квітку Пам’яті – перед присутніми розквітла червона маківка, як символ пам’яті і примирення у Другій світовій війні.
Великий подвиг воїнів-переможців назавжди збережеться у пам’яті серця, у пам’яті прийдешніх поколінь.