9 листопада – День української писемності та мови

09/11/2018 0 від Юлія Колесник
9 листопада – День української писемності та мови

Уже традиційно у перший тиждень листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:  донести до учнів красу і багатство української мови; розвивати мовленнєві здібності учнів;виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, години спілкування.

Розпочався тиждень тематичною книжковою виставкою «Український словоспів», яка була організована бібліотекарем школи.5 листопада відбувся мовознавчий КВК між учнями 5 та 6 класів «Мово українська, гордосте моя!», який підготували і провели вчителі української мови Бабак М.М. та Мілінчук І.А. 6 листопада учні 11 класів були учасниками мовної конференції «Знай, люби свою мову», яку було організовано та проведено вчителем української мови та літератури Мусійчук Є.В. Класні керівники провели виховні бесіди на тему «Музей української мови».7 листопада відбувся гра-конкурс на кращого знавця прислів’їв а приказок «Народ скаже, як зав’яже» серед учнів 7-8 класів, який підготували і провели вчителі української мови Бабак М.М. та Мілінчук І.А.

9 листопада у наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері пройшов конкурс мовознавців «Шануй рідне  слово» серед учнів 6 класів. Цей лінгвістичний турнір був проведений вчителями української мови Бабак М.М. та Пипич Н. А.

У День української писемності та мови у нашій школі стартував шкільний етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів. Завершився тиждень рідної мови написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності.