16 днів проти насильства

11/12/2018 0 від Наталія Ребекевша
16 днів проти насильства

 

IMG_20181210_144019Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у Судилківській ЗОШ І–ІІІ ступенів проводяться різноманітні заходи у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Дати проведення акції (25 листопада – 10 грудня) є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.

26 листопада соціально-психологічною службою школи (соціальним педагогом Серветник Л. І. та практичним психологом Швець М. Б.) було організовано відкриття акції «16 днів проти насильства» та оформлено тематичний стенд. Учні-волонтери провели в усіх класах  хвилинки інформування, присвячені Міжнародному дню ООН з викоренення насильства щодо жінок.

28 листопада пройшла зустріч учнів школи з начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Школьнік Ю. С. на тему «Види насильства та відповідальність за вчинення домашнього насильства».

Для учнів шкільного парламенту 29 листопада психологом школи Швець М. Б. була проведена діагностика «Мапа школи», яка включала у собі визначення безпечних та  небезпечних зон у школі де може здійснюватися насильство.

3 грудня в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для учнів 11 класів було проведено гру «Володар кілець», яка сприяла підвищенню рівня знань та розуміння проблем пов’язаних з ВІЛ/СНІДом.

Ще день 3 грудня було оголошено днем добрих справ, у школі проходила акція «Частинка доброти». Діти з інвалідністю отримали у цей день вітамінні  подарунки.

6 грудня у школу завітали помічник судді Шепетівського міськрайсуду Камфорович А. В. та фахівець соціальної роботи Шепетівського РЦСССДМ Цідик А. С., які провели з учнями 8 класів тренінг «Протидія насилля в сім’ї».

Психологом школи Швець М. Б. 7 грудня  був проведений тренінг для учнів 6 класів на тему «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей».

Соціальним педагогом школи Серветник Л. І. 7 та 10 грудня було проведено тренінг з учнями 5-Б класу «Про права та обов’язки», з учнями 6-Б класу – «Я маю право…».

Упродовж акції для учнів діяв консультпункт по профілактиці насилля, злочинності  та  негативних явищ у середовищі, в якому перебуває дитина.

Сподіваємося, що проведені заходи, спрямовані на профілактику насилля,  стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяли вихованню в учнів людяності, доброзичливості, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.